Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ikea diákmunkáról vélemény?

Ikea diákmunkáról vélemény?

Figyelt kérdés
Nemrég betöltöttem a 16-ot, és úgy gondoltam nyáron szeretnék elmenni diákmunkára, és az ikeára gondoltam, azon belül árufeltöltőre. Mit lehet tudni róla? Mikor kell jelentkezni, hogyan van a beosztás, műszak, napi hány órában dolgozhatok? Mennyit fizetnek? Mit kell ott csinálnom? Állásinterjúra miket kell vinni, (okmányok, stb)? Egy szóval minden érdekel ami a diákmunkával kapcsolatos, mert én nekem ez az első alkalmam hogy dolgozni megyek, és kb semmit sem tudok.

2021. ápr. 5. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Oda felvesznek diákmunkást?
2021. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
85%

Én régebben dolgoztam ott de nem diákként. De sok diákkal dolgoztam együtt. Nem tudom mennyit változott azóta a dolog de elvileg te magad választhatod meg hány órában szeretnél dolgozni. Elég rugalmasak ilyen szempontból.


A fizetés is viszonylag jó, azt nem tudom pontosan mennyi diákoknak.


Elvileg azt is megválaszthatod, hogy nappal vagy éjszaka szeretnél dolgozni vagy váltásban. Ha reggelre mész árut tölteni akkor ötkor kezdődik a műszak. Ha estére akkor meg kilenckor.


Fiúk a kamionból érkező cuccokat szokták behordani aztán elkezdik kipakolni.


Beosztanak egy adott osztályra pakolni. Dekor, konyha, textil, lámpa stb... Adnak egy kütyüt a kezedbe azzal kell dolgoznod, megnézned hová kell pakolni a cuccokat, kiszámolni hová mennyi áru fér ki. Egy idő után már fejből ismeri a termékek helyét az ember, de elsőre kicsit káosz. A plafonon vannak betűk és számok és azok alapján kell tájékozódni.


Lehet reggelezni, ebédelni, szoktak lenni kedvezmények. Ha van valami alkalom csokit osztogatnak meg ásványvizat meg ilyenek.


Annyi, hogy a diákoknak nem adtak munkaruhát meg munkavédelmi cipőt, az mondjuk nem túl jó. Ők vittek maguknak.


Állásinterjú az nem nagyon tetszett. Csoportos feladatokat kellett megoldani. Csoportos interjú van. Ha valaki keveset beszél és nem nagyon vesz részt benne azt nem szeretik. De diákoknál is így van-e azt nem tudom. Minden fontos okmányt vigyél!


Nem árt ha van némi fizikumod mert elég kemény tud lenni, sok nehéz raklapot kell huzigálni meg emelgetni.


Ha délutánra mész akkor nem árutöltés van hanem áruösszekészítés megrendelés alapján.

2021. ápr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Köszi a választ. A súlyoknál kb hány kg az amit emelgetni kell? Illetve az interjún milyen feladatok vannak kb?
2021. ápr. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!