Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amikor különböző élelmek...

Amikor különböző élelmek vízfogyasztását vizsgálják, mi történik azzal a vízzel?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy egy quarter pounder hamburger elkészítése 660 gallon vizet használ, de az a víz abszolút eltűnik a földről, és soha nem alakítható vissza víz állapotra?

A kérdésem arra irányul, hogy mekkora része marad meg ennek a víznek, amit az élelmiszerek készítésére fordítanak. Kalória arányban tényleg nagyon rossz az elpocsékolt víz aránya a hús, és állati eredetű élelmiszereknek a növényi élelmiszerekhez képest, vagy ez invalid információ/propaganda?


2021. ápr. 10. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Egy negyed font (kb. 11 dkg) húst tartalmazó hamburger elkészítéséhez mi a fenének kell másfél hektoliter víz?


Nem, nem tűnik el. Teljes egészében megmarad. Nem kell visszaalakítani, a természet saját maga megoldja.

2021. ápr. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Én is olvastam hasonló számításokat, de laikusként nem tudom ellenőrizni, vajon mennyire pontosak. Az elgondolást persze értem, arról van szó, hogy azok a mezőgazdasági és ipari folyamatok, amelyekkel a zöldtakarmánytól eljutunk pl. a húspogácsa gyártásáig, elvileg vízigényesebbek, mint a pusztán növényi eredetű táplálékok előállítása.

A felhasznált víz természetesen nem "tűnik el", csak annyira szennyeződik, hogy alkalmatlanná válik emberi felhasználásra, és szinte lehetetlen, vagy borzasztóan költséges lenne újra megtisztítani. E azonban nem jelenti azt, hogy végül ne kerülne vissza a víz természetes körforgásába, de ez egy lassú folyamat, és közben sok szennyező anyag kerül a természetbe (műtrágyák, tápszermaradványok, antibiotikumok stb.).

2021. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Ez most egy újkeletű őrület. A tehenek szennyezik el a levegőt, mert sokat pukiznak. Ne sgyünk marhát. Sok hasonló van, ez az élelmiszeriparral összefüggő vízszennyezés is. Őrület.
2021. ápr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 qkker1 ***** válasza:

1,


beleszámítják, hogy mennyi kell a takarmány előállításához, mennyit iszik a tehén, mennyi kell az istálló takarításához, plussz áfa, köfa, béfa, meg ami eszükbe jut.

2021. ápr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, minek köszönhetem a lepontozást (#2 vagyok).

Leszögezem, hogy én szeretek húst enni, és nem mondanék le róla, főleg nem ideológiai okokból és fanatikus vegánok erőszakos kampányának a hatására.

Viszont azért azt nem lehet vitatni, hogy a mezőgazdaság és az élemiszeripar rengeteg szennyező anyagot bocsát ki. Sajnos lassan már 8 milliárd ember élelmezéséről beszélhetünk (nem beszélve a fejlett világ egyéb luxusigényeiről), nem csoda, hogy globális szinten komoly hatással van az ökoszisztémára. Aki ezt tagadja, az nincsen tisztában a realitásokkal.

2021. ápr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!