Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal?

Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
20 éves lányként egy eléggé bonyolult helyzetben vagyok. Erdélyben egy falun lakom a szüleimmel, az érettségim nem sikerült a román nyelv miatt, többet nem is akarom megpróbálni itt. Viszont olyan munkahelyet sem találok, ami jó lenne nekem. Magyarba mentem volna rokonokhoz, ott lett volna egy bizonyos ideiglenes munkám, és ha kell, az érettségit is megcsinálom ott. Tudom, nem valószínű, hogy könnyebb, viszont nem kötelező a román. Sajnos a vírus miatt eddig a szüleim nem nagyon akartak engedni, de most van egy másik problémám is. Időközben el kezdtem járni a fogászatra, ennek az lett a vége, hogy fogszabályzós lettem. Ez önmagában nem gond, csak gondolom ugyanoda kell visszamennem mindig kontrollra, ahová eddig. Ez kb. 1-2 év. Valószínűleg emiatt megint nem mehetek Magyarba hosszabb időre. De már nagyon nem bírom itthon. Mindig reménykedtem, hogy na most mehetek, de nem. A szüleim folyamatosan tönkreteszik az önbecsülésemet, eddig semmire nem neveltek, most meg hirtelen mindent elvárnak tőlem, csak rátesznek egy lapáttal a megfelelési kényszeremre. Nem nagyon akarok ebbe bele menni, de a lényeg az, hogy úgy érzem, már nagyon megfojtanak. A dolgaimat se alakíthatom úgy, ahogy akarom, pénzem sincsen. Szociális fóbiával küzdök, nehezen alakítok ki kapcsolatokat, és nincs senki, akiben megbízhatnék, a barátom lenne. Félek egyedül belevágni a dolgokba, és amúgy is mindenki csak kigúnyol engem, bármit teszek. Valami megoldást szeretnék, pl. erre a kis időre egy olyan tisztességes munkát, amibe nem fogok már most belerokkani, mert nem szeretem vagy nehéz, de itt még a lehetőség is kevés. Igazából csak egy kis pénzt szeretnék keresni, hogy valahogy elkezdjek önállósodni. Tudom, ez nem így megy, de minden hasznos tanácsot elfogadok, hogy hogyan használhatnám ki ezt az időszakot értelmesen. Valaki hasonlóan huszonévesen munka nélkül? Hogyan töltitek a napjaitokat?
2021. ápr. 20. 18:31
 1/2 anonim válasza:

Szerintem mindenképp próbáld meg mégegyszer az érettségit, ebben a mai világban semmit sem lehet kezdeni nélküle. Ha viszont nem csinálod meg akkor viszont azért fognak megvetni és kigúnyolni. A helyedben én megpróbálnám mégegyszer és nagyon odatenném magam. És hidd el itt Magyarországon sem minden olyan jó. Szóval kicsit váltosztass világ nézetet, és az önbizalmadat is növeld, mert anélkül nehéz lesz bármit is elérni. Legyenk kitűzött álmaid, céljaid, amiért megéri igazán küzdeni. És probálj meg beszélni a szüleiddel, legyél velük őszinte, mert ebben a nehéz helyzetben csak ők tudnak neked segíteni. A fogszabályzó meg pont jól jött, legalább egy kicsit eltudsz gondoolkodni, hogy mit szeretnél igazán. És tudod van egy olyan "mondás" vagyis ezt én is úgy hallottam: A szivárvány előtt is kell esnie esőnek. A mások meg: Ha minden napunk napsütéssel lenne tele, akkor nem tudánk értékelni a napot, és ezt csak a borús időnek köszönhetjük.

Ezzel csak annyit akartam üzenni, hogy lehet, hogy a te életed is egy olyan szakaszba lépett ami most egy kissé borús, de utána ugyis kisüt a nap, csak neked most tenni kell érte, hogy ez az élethelyzet változzon, és ez csak akarat kérdése.

Remélem, hogy tudtam valamit segíteni. :)

2021. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Erdélybe akarok menni kirándulni! Hol laksz?

Kolozsvár? Brassó? Hargita?

Arad? Temesvár? Nagyvárad?

F

2021. okt. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!