Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rossz ötlet blogot indítani?

Rossz ötlet blogot indítani?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok és szeretnék felnőtt koromban művészeti ágban tevékenykedni.


A művészetnek megvannak az alapjai és a sokrétűsége ellenére rengeteg átfedés van a művészeti ágak között. Önmagam tanítása mellett szeretnék másokat is tanítani.


Azt tapasztaltam, hogy kissé nehéz a megfelelő tudást megszerezni ahhoz, hogy megtanuljunk rajzolni. Ez másra is vonatkozik, de a tapasztalatom sajnos valós. Nem azt mondom, hogy lehetetlen utána járni a dolgoknak, hanem azt, hogy nehéz.


Ezen kívül, mi van a fiatalokkal, akik nem tudnak jól idegen nyelven beszélni/olvasni? Ők teljesen kiesnek a jóból. Más példa: Lehet, hogy a szülő nem akar magántanárt a gyerekének, vagy csak nem találnak megfelelő magántanárt.


Ezen felindulásokból arra gondoltam, hogy indítanék egy blogot és segítenék az embereknek. Eredetileg YouTube videókban gondolkodtam, viszont nincsenek egyelőre olyan eszközeim (pl.: jó minőségű kamera, na meg a “videós” tudás), amivel minőségi, hasznos és élvezhető videókat tudnék csinálni. Illetve, korai is lenne videókat csinálni.


Segíteni akarok másoknak is, hogy könnyebben megismerjek hasznos tanulni valókat (elméleteket, könyveket, videókat, embereket). Tanítani akarom az embereket, miközben én is párhuzamosan tanulok. Egy témára jól fel kell készülni és ismerni, tudni kell azt, ezért én magam is tanulnék.


Tehát: Szeretnék indítani egy blogot. El tudnám indítani, azzal nincsen baj. Az a kérdésem, hogy megérné-e? Nekem lenne rengeteg témám, segíteni szeretnék és tudnék is miről beszélni (kapásból van 10 témám). Tudom, hogy egy blog teljesen kihalt. Ennek ellenére azt mondom, hogy akár 1 emberért is megérné a blogolás.


- Ti mit gondoltok az ötletről?

- Hasznos lenne, ha megvalósulna az ötlet?

- Megérné?

- Esetleg más irányba kellene mennem?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 24. 13:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
6%
Zombi
2021. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves Kilencedik Válaszoló!


Köszönöm, hogy írtál a kérdésemre egy választ!


Jól esik azt olvasni, hogy érdekelne téged a téma! Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet!


Mégegyszer köszönöm, hogy írtál!


További szép estét kívánok neked!

2021. ápr. 24. 20:59
 13/18 A kérdező kommentje:

Kedves Tizedik Válaszoló!


Köszönöm szépen, hogy írtál egy választ a kérdésemre!


A véleményed leírását külön köszönöm! Igen, a művészet a videóra termett, ez tagadhatatlan! Ha el is indulna a blog - mert ez nem kőbe vésetten megvalósuló terv - akkor mindenképpen ügyelni fogok az igényességre! Az a minimum, hogy jó dolgot, konkrétabban jó tartalmat adhassak!


Meglátom, hogy mi lesz ennek a dolognak a sorsa. Érdekes ötlet a blog és a videó ötvözete. Bár, ez a fogadtatásból is függ.


Mégegyszer köszönöm szépen, hogy válaszoltál! A reakciód sokat segít nekem!


Kellemes estét kívánok Neked!

2021. ápr. 24. 21:06
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves Tizenegyedik Válaszoló!


Köszönöm, hogy reagáltál a kérdésemre!


A reakciód indítatását nem értem, de ez legyen az én bajom! A válaszoddal hozzájárultál a fogadtatás felmérésére és ezt mindenképpen köszönöm!


Köszönöm szépen, hogy hozzászólást írtál a kérdésemhez!


További kellemes estet kívánok Neked!


Üdvözöl téged:

Zombi :)

2021. ápr. 24. 21:13
 15/18 anonim ***** válasza:
A blog amolyan kötelező eleme a youtube megjelenésnek. :) Így érdemes felfogni, ha mondjuk valami fenntartható (=jövedelmező) rendszer lebeg a szemed előtt, vagy legalábbis nem hagynád a pénzt az asztalon, ha úgy felcsillanna a lehetőség, hogy mehet komolyban. Természetesen a kezdeti, teljesen segítő indíttatás tökéletes, nem jó pénzen merengeni ilyenkor. Mármint egyáltalán nem tilos álmodozni, csak ne jelenjen meg a ténykedésedben a pénz gondolata, még akkor sem, amikor már tényleg a folyamatos tanításnak és munkálkodásnak köszönhetően épül az exkluzív tartalom a haladóbbaknak, akik valószínűleg tudnak is és akarnak is áldozni majd arra, amit kínálsz. Persze fokozatok mindig vannak: Patreon vagy mondjuk Liberapay, esetleg simán Youtubeon a subscribe gomb, na meg a jó öreg Skillshare, ha már tanítasz. Persze ezek tényleg azok az anyagok, amik pénzt érnek, és már megtanítottad a követőidet, hogy ezekbe érdemes belefektetni kisebb-nagyobb összegeket... :)
2021. ápr. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ne töprengj és mérlegelj, hanem kezdd el csinálni! Amíg csak véleményeket, visszajelzéseket gyűjtesz, addig mindenki az alapján tud csak véleményt mondani, amit ő elképzel az elmondásod alapján és csak arról tud véleményt mondani, amit ő elképzel.


Csináld! Kezdj el írni, tedd ki, mutasd meg, hogy ilyen lett és arról kérj véleményeket ismerősöktől, barátoktól, akár idegenektől is! Az egy konkrét valami lesz, amit már lehet véleményezni. Lehet benne jó és rossz dolgokat találni, lehet konkrétumokról vitatkozni, tanácsokat adni, mérlegelni, hogy a visszajelzéseknek mi az értelme, melyik tanácsot érdemes/nem érdemes megfogadni.


Ha már művészet: szerinted Picassonak mit mondtak volna, ha festés helyett elkezdte volna megkérdezni az embereket, hogy nekik hogy tetszene, ha ezentúl absztrakt kockák formájában fog majd ember alakokat megfesteni? Nem kérdezett. Megcsinálta és megmutatta, hogy szerinte így néz ki jól.


Ha elkezded írni a blogot, akkor vagy fogják olvasni, vagy nem. Vagy úgy folytatod, ahogyan elkezdted és úgy vagy sikeres lesz, vagy nem. Vagy menet közben változtatsz rajta, fejlődik és vagy népszerűbb lesz tőle, vagy nem. Ezeket mind az idő, a te cselekedeteid és a közönség el tudja dönteni.

Viszont, ha el sem kezded csinálni, akkor már a legelső lépésig sem jutsz el.


Abszolút érdemes a videóval és podcasttel is legalább kísérletezni, de méginkább elkezdeni komolyan csinálni. Nem feltétlenül muszáj már a legelső írásaidat és videókat rögtön publikálni. Bár jobb kitenni, mert különben nagyon könnyű ezzel is benne ragadni a halogatásban, hogy sosem érzed még elég jónak, hogy publikáld, így senki sem látja. Pedig igazán komoly kockázat nincs benne, ha kiteszed sem, mert az elején még akkor se fognak sokan követni, ha szeretnéd. Tehát nagyon beégni sem lehet vele.

A tapasztaltak azt mondják, hogy az első pár tucat, vagy akár száz alkotásod is gyengébb lehet, mert fokozatosan jössz bele, hogy mit hogyan csinálj, milyen megoldásokat alkalmazz, stb. Ha már évek óta csinálod, te is látni fogod, hogy az elsők mennyivel gyengébbek, kiforratlanabbak voltak. De valahol el kell kezdeni, különben sosem jutsz el odáig, hogy már régóta csináld és a sokadiknál tarts.


Hosszú távon akár meg is térülhet. Főleg, ha te magad is alkotsz és eladnád az alkotásaidat, vagy tanítasz és elkezdesz tananyagokat, vagy akár magánórákat árulni.


A hitelesség miatt ne aggódj. Hitelesítsenek a forrásaid. Hivatkozz rá, hogy mit honnan veszel, tedd egyértelművé, amikor nem egy hiteles forrásra hivatkozol, hanem egy véleményt fogalmazol meg.

2021. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet nagyon!


A blogba tehetsz rövid videókat is.


Arra figyelj,hogy ne legyen ,,csak szöveg->unalmas"!


Ha elindítod,elküldöd majd linket?Szívesen olvasnám!

2023. febr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

“Tanítani akarom az embereket, miközben én is párhuzamosan tanulok.”


Ezt a részét mindenképp érdemes őszintén, korrektül csinálni. Rém unalmas és hiteltelen is, hogy (szinte?) mindenki a tutit akarja megmondani a neten, úgy csinálnak, mintha évtizedes szakértők lennének, közben még alapfogalmakkal sem mindig vannak tisztában.


Nincs azzal baj, ha tanulás közben megosztod a tudásodat, csak ne akard magad szakértőnek beállítani.

2023. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!