Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó ötlet lenne recept blogot...

Jó ötlet lenne recept blogot indítani?

Figyelt kérdés
Anyukámnak sok receptje van, amit egy füzete akar összeszedni és én titokban egy blogba össze akarom foglalni őket. Nem tudom jó ötlet-e, ezért kérem segítségeteket! Szerintetek?

2015. ápr. 18. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyi ilyen van már, hogy nehéz lesz újat mutatnod a sajátoddal. Sőt, szinte lehetetlen. De ha kizárólag magadnak írod a blogot és nem érdekel a látogatottság, akkor csináld nyugodtan.
2015. ápr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább dobd fel őket a Nosalty-ra, sokkal többen látni fogják.

Oda kell saját fénykép is a kajákról, de az a blogban sem árt, mert fotó nélkül a kutya sem fogja olvasni.

2015. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ha fotozod is oket, amiket elkeszultek, akkor tenyleg nagyobb lesz a latogatottsagod. egyebkent ujat mutatni mar valoszinuleg nem fogsz tudni, ha csak nem valami titkos csaladi recepteket orzol.
2015. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem hülyeség, még akkor sem, ha senki nem nézi, mert így legalább neked/nektek meglesz egy olyan formában, amit bárhonnan el tudtok majd érni.

De ha azt szeretnéd, hogy mások is ismerjék az oldalad, akkor sokat kell vele foglalkozni. Én szeretem az ilyen receptes blogokat, de főleg azokat, ahol a szerzőznek van egy meghatározó, olvasmányos stílusa, ír egy kicsit arról is, hogy miért pont ezt vagy azt a receptet tette most fel, honnan jött az ötlet, vagy van-e hozzá bármi sztori.

Aztán azt is nagyon szeretem (bár alapvetően nincs szükségem az ilyen részletes útmutatásra, de szeretem átfutni ezt is), ha nem csak az elkészített ételről van kép, hanem fázisfotókat is feltesz a szerző. Ez persze nyilván sok pluszmunkát jelent, hiszen amellett, hogy meg kell főzni azt, amit fel akarsz tenni, még közben folyamatosan fényképezni is kell azt, amit csinálsz.

Na meg, ha akarsz képeket - márpedig egy jó receptes bloghoz szerintem ez elengedhetetlen -, akkor valamennyire a fotózást is meg kell tanulni, nem elég, ha csak lősz egy képet a tányérról a kajával, hanem egyrészt tudni kell szépen tálalni, másrészt tudni kell fotózni. Meg lehet tanulni, de sok utánaolvasást és gyakorlást igényel.

Persze ha nem célod, hogy legyenek olvasóid, követőid, akkor ez a része teljesen mindegy a dolognak :)

2015. ápr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De azt senki nem vette figyelembe, hogy én ezt titokban csinálnám és ezért nem tudom lefotózni, meg ilyenek ezt csak azért szeretném, hogy az esetleges olvasóim megtudjanak újféle recepteket, mert anyukám szokott "újitnai"!!!! De amúgy névnapjára most fogok csinálni neki egy kis füzetet amibe írhatja a receptjeit ilyen különleges borítóval meg ilyenekkel!

2015. ápr. 18. 23:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De te meg azt nem érted, hogy kép nélkül 2015-ben az emberek 99%-a nem áll neki semminek. Azért, mert válogathat még 20 másik, képes receptből is, és te semmivel nem győzöd meg arról, hogy miért a tiédet válassza. A kép az első benyomás, illetve annak bizonyítéka, hogy a recept írója mennyire ért ahhoz, amit odakapart.
2015. ápr. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy jól mutató ételt látsz -nyugodtan mondd : ezt lefényképezem, olyan jól néz ki! Ettől még a további titok marad!
2015. ápr. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Fénykép nélkül engem se érdekelnek az ételreceptek.
2015. ápr. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok olyan blog van. Fénykép nélkül senkit nem érdekel, azzal is csak akkor, ha valami különleges, de azért a világtól nem elrugaszkodott étel.

A fizet jó ötlet, azt egy szinttel fentebb is emelheted : kis példányszámban ki adható könyvkent is.

2015. ápr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2015. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!