Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Spanyolul a hit szó “fe” vagy...

Spanyolul a hit szó “fe” vagy “fé”?

Figyelt kérdés
Minden oldalon mást találok

2021. ápr. 28. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A RAE (Real Academia Española) szerint "fe", tehát ez az akadémiailag elfogadott írásmód, mivel egy szó. Ettől függetlenül, sok anyanyelvi is fé-nek írja.
2021. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*egy szótagú szó. Bocsi lemaradt
2021. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom erősíteni, hogy a modern szabályok értelmében "fe" a helyes alak (már elég régóta).

A spanyol anyanyelvűek is ugyanúgy küszködnek a helyesírással, mint más nemzetek, főleg a hangsúly jelölését szokták össze-vissza keverni, néha még viszonylag iskolázott embereknél is láttam ilyet... :)

2021. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!:)
2021. ápr. 28. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Ahogy előttem már megírták, a "fe" a helyes spanyol alak. Azért írok mégis, mert hátha valakit érdekel, hogy a szomszédos portugál nyelvben a "fé" a helyes alak (lásd: [link] talán ez is közrejátszhat a keveredésben.
2021. ápr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Abban, hogy a spanyolok sokszor tévesen "fé"-nek írjak egyáltalán nem játszik közre portugál. Csak annyiról van szó, hogy a RAE igen sűrűn változtatt a hivatalos írásmódon és már a spanyolajkúak sem tudják követni. Kb. 10 éve még az este/esta/estos/estas, ese/esa/esos/esas szavak első betűjén is volt ékezet, ha magukban álltak (tehát "főnévként" funkcionáltak) és nem egy másik főnév előtt, amire utaltak. Emiatt a gyakori (és sokszor értelmetlen) apróbb változtatások miatt sokan lemaradnak és ugyanúgy írják az adott szót, mint ahogy régen az helyes volt.
2021. ápr. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Gondoltam hogy ez lehet az oka annak, hogy haszontalanra lett értékelve az eddigi válaszokkal egybevágó hozzászólásom, mert utána felvetettem, hogy köze lehet a portugál helyesíráshoz, ha máshol nem, akkor a határmenti CA-kban. (Még engem is megzavart korábban mikor nyelvet kellett váltani.)
2021. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!