Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud ajánlani egy...

Valaki tud ajánlani egy viszonylag egyszerű angol nyelvű könyvet?

Figyelt kérdés
Már úgy érzem elég jól megy a nyelvtan és viszonylag sok szót ismerek, szóval úgy döntöttem olvasással fejleszteném tovább az angolom. Milyen könyvvel érdemes kezdeni?

2021. máj. 1. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Olyan könyvet keress, ami érdekel, és magyarul esetleg már olvastad, a történetet nagy vonalakban ismered.


De kezdetnek a Wikipedia is jó, ott keress olyan címszavakat, amik számodra érdekes infókat tartalmaznak, ezek általában rövidebben, mint egy könyv és közérthetö módon vannak fogalmazva (kivéve a szaktémákat)

2021. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan könyvet keress, amit biztosan nem olvastál angolul, mert akkor jól becsapnád magadat, hogy azt hiszed, érted az angolt, de csak tudod, miről kell szólnia a magyar fordításnak, ami két külön tészta.

De természetesen olyan könyvet keress, amit elolvasnál.

2021. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak egyszerűsített olvasmányok különböző szinten kezdőtől haladóig. Keress rá, hogy "angol egyszerűsített olvasmány"
2021. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első angol könyvem light novel volt. Ha érdekel a Japán kultúra - vagy csak nem idegenkedsz tőle - akkor szerintem érdemes ilyennel kezdeni.


Ezen kívül olyat nem ajánlanék, amit olvastál magyarul. Esetleg úgy, hogy van egy film, amit nagyon szeretsz, és az alapjául szolgáló regényt elolvasod angolul, de csak ha magyarul még nem tetted. Pl szereted a Harry Potter filmeket, a könyveket még nem olvastad, szerintem nyugodtan állj neki angolul.


A harmadik tippem, pedig ha van egy kedvenc könyvsorozatod, aminek nincs meg mindegyik része magyarul, akkor a következő kötetet olvasd angolul.

Pl én is szemezek egy ideje a Vadonjáró tanítványa 6 német kiadással (tudom, hogy időközben megjelent magyarul, de németül már a polcomon van már ötödik éve, úgyhogy nem fogom magyarul is megvenni. Eddig nem éreztem késznek magam, hogy németül olvassak, de szerintem lassan nekiállok.)


Hát igen, tippeket tudtam adni, konkrét példát annyira nem, bocsi ezért. :D

2021. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűek pl. a gyermekmesék. És nem baj, ha született angol anyanyelvű az íróhja, nem fordítás.
2021. máj. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
The Originals (1.The rise)- Julie Plec
2021. máj. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2021. máj. 5. 00:02
 8/8 holgyeimesuraim válasza:
szia:) én a 'the phantom of the opera'-val kezdtem. szerintem tökéletes első angol könyvnek. de ezen kívül még ha elmész a libribe, ott fogsz találni ilyen tök rövid angol könyveket, azoknak az oldalára rá is van írva hogy melyik szintű angolon vannak írva (A1,A2,B1, stb..). szóval remélem tudtam segíteni éééés azt is remélem hogy megértetted azt amit most itt összehablatyoltam neked
2021. máj. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!