Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegeződés/magázódás a 20-as...

Tegeződés/magázódás a 20-as 30-as korosztályban az átlag életben 2021-ben?

Figyelt kérdés

Ki hogy szereti, ha hasonló korúak (netán fiatalabbak) letegezik/lemagázzák? Ki hogy szokta a való életben?

Mondjuk ismeretlen emberekkel vagy ismerős emberekkel munkahelyen?

Mi erről a tapasztalatotok?

Légyszi nemet és kort is írjatok!



2021. máj. 2. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Tegezés. Pesten éltem sokáig, ott ez teljesen szokványos volt. Itt vidéken meg némelyik barom megsértődik. 37N
2021. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első!

Aki Téged vidéken nem tegez le, az még nem barom. Ők fordítva ugyanezt gondolhatják felőled. A környezethez alkalmazkodni kell, mert ő nem fog alkalmazkodni hozzád. Budapesti vagyok.

A múlt században a magázás volt divatban, kivéve az 1920-40 körüli éveket, amikor rövid időre divatba jött a tegeződés es a raccsolás (pl.: "Dhága bahátom, ismehsz vahakit a köhnyéken? Vagy (valós eset egy tüntetésen): Nagyopp adah kenyehet a népnek!"

Pár évtizede divatba jött a tegeződés, falun, városon, főleg a fiatalok és teljesen ismeretlenek között is, tehát a kérdezett korosztály ban is. Én jóval túl vagyok a 70-en, de nem botránkoztam meg azon, amikor egy kb.65 év körülim férfi (én is férfi avgyok) tegeződve szólított meg.

Egyívásúak között nincs ellene semmi kifogásom. Most ez a divat, haladni kell a divattal.

2021. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
40-től lefelé egyértelműen a tegeződés a természetes. Én már szeptemberben betöltöttem ezt a szép kort, de a nálam fiatalabbakkal még mindig csak tegeződni tudok, persze csakis kölcsönös alapon. (40F)
2021. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Most volt egy beszélgetés a Kassaival, aki mozgalmat indított a magázás visszahozásáért. Egyetértek vele.
2021. máj. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Erről a Kassairól van szó? "A vendégfotelbe Kassai Lajos, a lovasíjász érkezett, aki a műsor eddigi 145 adása során mindössze a harmadik, akivel a Hobbista magázódott. Hogy miért, arról is mesél a mester, de természetesen megtudhatjuk, mi mindenről szól a lovasíjászat a sporttól kezdve a történelmi hagyományokon át az önismeretig és a spiritualitásig." [link] (Utána kellett néznem, ki ő, mert még nem hallottam róla.)
2021. máj. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5

Hát aki "nem hallott róla", az az ő szégyene...


Annak ellenére, hogy nem önreklámozós fajta.

2021. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jobb szeretem, ha tegeznek a velem azonos korúak, persze sokszor kerül félreértés is, mivel fiatalabbnak nézek ki a koromnál.

35N

2021. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!