Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az oltási igazolvány diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Diszkrimináció az, ha valakit megkülönböztetés ér valami miatt, amiről nem tehet. Bárki foglalhat időpontot az oltásra, így ez kizárólag a saját döntése. Egyébként is, a másik lehetőség az lenne, hogy akkor nem nyitunk semmit, mert ha azt mondanánk, hogy mától mindenki a saját felelősségére betegszik meg, akkor az egészségügy még jobban bedőlne, amit nyilván senki nem akar.

2021. máj. 5. 21:54
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim válasza:
48%
Most akkor az is diszkrimináció ha valakinek van jogosítványa akkor vezethet autót, akinek nincs az pedig nem? Így nézve akkor ez is diszkrimináció? Mindenki előtt ott a lehetőség hogy megszerezze a jogosítványt. Így van ez az oltási igazolásnál is.
2021. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
60%
#11 azért a kettő között van különbség
2021. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
51%
No,no,no... a diszkrimináció nemcsak akkor kap értelmet, ha valaki nem tehet valamiről. Diszkriminatív valakit a politikai/vallási nézetei miatt is megkülönböztetni, az oltás az egy világnézet, és egy döntés miatt megvetni valakit ostobaság.
2021. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
34%
Az oltás nem világnézet
2021. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
40%
Ha a felszínnél picit mélyebbre ásol, akkor de az. Olvastál már Orwellt? (Tudod ki ő?)
2021. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
77%

Igen tudom. És akkor mi van, ha Orwell szerint az?


A tudomány nem világnézet, mert előbbi egzakt és nem hiten alapszik, hanem tényeken. Utóbbi meg hitekben.

2021. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
38%
Pontosan! Ezzel tökéletesen egyetértünk, és pont az a lényeg, hogy a jelenlegi vakcina nem tényekre, hanem hitre támaszkodik. Hiszünk abban, hogy biztonságos, de nem tudjuk, hogy valóban az (még).
2021. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
47%

"a jelenlegi vakcina nem tényekre, hanem hitre támaszkodik"


??????? Minden vizsgálatot elvégeztek. Túl sok volt neked a Gődény, vagy mi?

2021. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
49%

#13 Az oltásellenesség nem világnézet, hanem áltudomány. Káros.

Aki nem oltatja be magát, az nem kap felmentést a korlátozások alól, így járt. Majd kap akkor, amikor vége van a járványnak, csakhogy a járványnak akkor lesz vége, ha elérjük a nyájimmunitást. Hogy mi következik ebből? Több-kevesebb idő, és előbb-utóbb mindenki oltakozni fog, akkor majd megoldódik a probléma.

2021. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
59%

Nézzük a dolgot más szemszögből:

2x bizonyítottan átestem a covidon, de a munkámból adódóan szerintem nap mint nap kapom el a vírus különböző fajtáit. De a szervezetem már kiröhögi ezt a covidot.

Vagyunk ezzel így sokan, nem mindenki - van olyan egészséges akit ledönt - de vagyunk sokan, akikben nem tesz kárt.

A kérdés:

Én milyen kockázatot jelentek az EÜ-re oltás nélkül?

Orvos csak akkor látott mikor a pcr tesztet elvégezték, még a pozitív eredmény után is csak telefonon beszéltem orvossal.


Szóval nem értem, komolyan nem tudok rájönni, hogy a szervezetemnek miért lenne jobb ha oltanék. Nyilván ha komoly tünetekkel lettem volna covidos, akkor biztosan oltanék.

De nem szabad elfelejteni, hogy vannak EGÉSZSÉGES emberek, és velünk szemben diszkrimináció egy olyan oltás "kötelezővé tétele" amire nincs szükségünk.


Amúgy egy kis érdekesség:

Ebben a pillanatban a covid halálozási aránya 2,09%, ebből is a 20-on évesek 2%-ot sem tesznek ki.

Akárhogy számolom, 99,96% esélyem van túlélni :)

2021. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!