Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az oltási igazolvány diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Diszkrimináció az, ha valakit megkülönböztetés ér valami miatt, amiről nem tehet. Bárki foglalhat időpontot az oltásra, így ez kizárólag a saját döntése. Egyébként is, a másik lehetőség az lenne, hogy akkor nem nyitunk semmit, mert ha azt mondanánk, hogy mától mindenki a saját felelősségére betegszik meg, akkor az egészségügy még jobban bedőlne, amit nyilván senki nem akar.

2021. máj. 5. 21:54
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
21%

Én meg azt mondom, hogy az oltottak veszélyeztetnek engem, mert ha ők nem hajoltak volna meg, akkor most rám sem akarnák kényszeríteni ezt a kitudjamivanbenne oltást zsarolással.

Igen, nem kötelező a vadaspark. De EGÉSZSÉGESEN miért ne mehetnék be?! Na, ez a diszkrimináció!


Hogy egészséges embereket kitiltanak és önszántuk ellenére oltásra kényszerítik azért, hogy utána igénybe vehessenek olyan szolgáltatásokat,amelyekhez egészséges emberként joguk lenne.


A jogsi jó hasonlat. Egy csomó embernek van jogsija, mégis ittasan vagy figyelmetlenségből öl meg másokat a jogsija ellenére.

A védettségi kártya ugyanaz.

Mivel nem lehet tudni, hogy a kártya birtokosának szervezetében termelődött-e ellenanyag valójában és meddig véd az oltás vagy csak kapott szurit és közben meg össze-vissza fertőz, mert nem hatott a szer...


Nem a kártya a lényeg, hanem az ember..!

2021. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim válasza:
27%

Undorító.. Az oltás beadatásának kikényszerítése zajlik...


Én is egészséges vagyok.nem kérek segítséget az immunrendszeremhez.


És a jogosítványt ne mossuk már össze ezzel a f*s kártyával.. A vezetési képesség nem vírusként terjed..

2021. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
49%

Nincs értelme arról vitatkozni, hogy diszkrimináció-e vagy sem egy véddettségi igazolvány. Én sem tudok állást foglalni mellette vagy ellene. Tegyük fel, hogy az, de akkor kifejtem, miért kéne mégis elfogadni (szerintem):


Abból a tényből kiindulva, hogy egy védőoltás feladata a szervezet megvédése a fertőzéstől / a fertőzött illető (súlyos) tüneteinek csökkentése (x% valószínűség csökken), (s ezáltal a fertőzés átadásának esélye is csökken) mégéri minden kormánynak propagálnia a védőoltásokat, ha nem lehet kötelezővé tenni az adott országban vagy az oltási hajlandóság nem éri el azt a minimumot, amivel a járvány visszaszorítható lenne. Másrészt politikai kérdésektől eltekintve is feladata egy kormánynak a gazdaság helyreállítása és a negatív társadalmi, egészségügyi, stb... következmények elkerülése. Lehet arról vitázni, hogy a FIDESZ elcseszte az eü-t...De mi értelme? Minden egyes ember felelőssége, hogy ne romoljon tovább a helyzet. - Mi, egyszerű emberek tényleg csak annyit tehetünk, hogy beoltassuk magunkat/megállítsuk a járványt otthonmaradással. Elvégre mindenki azt szeretné, hogy újra a régi legyen az élet, nem?

A konteósokkal nem tudunk mit kezdeni, de szerencsére csak kis százalékban megfigyelhető a gondolkodásmód.


Tehát aki beoltatja magát, annak igenis legyen már joga örömet szerezni magának. Már csak azért is fontos ez, mert belőlünk él a turizmus, a szórakoztatóipar, mozik, színházak stb... Nem kéne csődbe menni. Aki meg nincs beoltva, az meg jogosan ne menjen sehova, mert rengeteg ember dolgozik azon, hogy elmúljon a járvány, miért kéne akadályozni ezt a kis reményt? Aki nincs beoltva, vállalja a felelősséget és ne a h*ülye jogaiért nyavajogjon, amikor annyi de annyi ember van szorult helyzetben. Luxus ezen kiakadni. Le*zarom a jogokat, egyáltalán nem ez a legfontosabb. (Amúgy is veszélyhelyzet van, a kormánynak joga van "jogfosztani").


Amúgy az oltás be nem adása nem csak a saját felelősségünk. Mi van azokkal, akik nem kaphatnak oltást? A gyerekekkel, akik (nyájimmunitás elérése előtt értelemszerűen, na de ezért kéne oltani, mert basszus 10 év múlva se lesz ebből semmi ebben a tempóban) továbbadhatják a fertőzést észrevétlenül vagy mutációkat hordozhatnak, vagy azok a beteg idős emberek, akiknek kizárták az oltás beadását? De van egy kevés ember, aki allergiás, érzékeny rá. Szóval NEM csak a saját felelősségünk az oltás...

2021. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!