Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az oltási igazolvány diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Diszkrimináció az, ha valakit megkülönböztetés ér valami miatt, amiről nem tehet. Bárki foglalhat időpontot az oltásra, így ez kizárólag a saját döntése. Egyébként is, a másik lehetőség az lenne, hogy akkor nem nyitunk semmit, mert ha azt mondanánk, hogy mától mindenki a saját felelősségére betegszik meg, akkor az egészségügy még jobban bedőlne, amit nyilván senki nem akar.

2021. máj. 5. 21:54
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
44%

20: Mi rá a garancia, hogy legközelebb is ilyen könnyen megúszod?


Az oltott kevésbé fertőz, tehát az oltatlan kockázat az EÜ-re, még akkor is, ha valaki biztos benne, hogy semmi baja nincs tőle.


Egyébként honnan tudod, hogy nem okozott-e valamilyen vérrögöt a szervezetedben, ami majd később problémákhoz vezet(het)

2021. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
56%

#21

A korosztályom halálozási aránya még mindíg 0,04% szóval legközelebb mitől is kéne aggódjak? Amúgy mint mondtam, szerintem tünet nélkül már nagyon sokszor elkaptam.

Szóval a 99,96% a garancia :)


Az, hogy az oltott kevésbé fertőz ez így feketén fehéren nem igaz!

Az oltás lényege, hogy a szervezet veszélytelenűl megismerje a tüskefehérjét, és ellenanyagot termeljen, ahogy a valódi vírus esetében tenné.

Aztán, hogy kinek a szervezete termel végűl valóban ellenanyagot, az változó, egyáltalán nem lehet az oltáshoz kötni, végképp nem az első oltás után kapott védettségi igazolványhoz.

Szóval nem igaz, hogy a kártya tulajdonosai kevésbé fertőznek mint én!


Honnan tudom, hogy nem okozott vérrögöt?

1. Nem vagyok hipochonder.

2. Ha okozott is a januári covidom valamit, azon most már mit is változtat az oltás? Nem értem az összefüggést.

3. Nehéz elhinni, hogy létezik EGÉSZSÉGES ember?

2021. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
32%

"Amúgy mint mondtam, szerintem tünet nélkül már nagyon sokszor elkaptam"


Az, hogy "szerinted" elkaptad, semmit nem jelent.


"A korosztályom halálozási aránya még mindíg 0,04% szóval legközelebb mitől is kéne aggódjak?"


Mondjuk egy "jó" kis poszt-covid szindrómától, ami nem válogat fiatal és nem fiatal között.


"Az, hogy az oltott kevésbé fertőz ez így feketén fehéren nem igaz!"


Dehogynem igaz.


"Az oltás lényege, hogy a szervezet veszélytelenűl megismerje a tüskefehérjét, és ellenanyagot termeljen, ahogy a valódi vírus esetében tenné."


Ez IS a lényege. Meg az, hogy amikor legközelebb találkozik a szervezeted a vírussal, akkor már ismerni fogja, vagyis gondoskodik arról, hogy a lehető leghamarabb semlegesítse. Tehát egyáltalán nem fogsz ugyanúgy fertőzni, mint egy oltatlan.


"Nem vagyok hipochonder."


A vérrögöt ez nem érdekli.


"Ha okozott is a januári covidom valamit, azon most már mit is változtat az oltás?"


Való igaz, de én már csak azért is biztosra mennék, hogy a jövőben se okozzon semmit.


"Nehéz elhinni, hogy létezik EGÉSZSÉGES ember?"


Nem mondod vazze xD én is egészséges vagyok, és beoltattam magam. Tudod, azért, hogy egészséges is maradjak.

2021. máj. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 everlight ***** válasza:
50%
Azt hiszi a sok birka,hogy egészséges lesz egy oltástól,aminek a mellékhatásai súlyosabbak lehetnek mint maga a vírus,aminek csupán 3 százalékos a halálozási aránya,az semmi,nem lehet komolyan venni,ha minden második ember belehalna aki elkapja,jó legyen igazuk,de így,nevetséges,nagy a füst,kicsi a láng.
2021. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
68%

24: en nem fogom beoltatni magam, de azert legyunk racionalisak. Ez a virus nem gyerekjatek, eleg ha megnezed mi a helyzet indiaban, es mennyire tulterheltek a korhazak. Egy iszonyat fontos dolgot nem kommunikal a kormany, amit tavaly nagyon jol csinalt (legalabbis en sehol nem latom), nem hangsulyozzak a fertotlenites, maszkhordas, es a tavolsagtartast. Pedig ha belegondolunk, a virust nem az oltas fogja megallitani, hanem az alapveto higienia es tavolsagtartas. Velemenyem szerint, mivel tavaly nyar elott ezt nagyon eroltettek, lett egy kvazi virusmentes szep nyarunk, es akkor b*szták el, amikor megnyitottak a hatarokat, majd nem letezonek titualtak a szukseges ovintezkedeseket. Ezert lett osszel harmadik hullam.


Azt akarom mondani, hogy bar en nem oltatom be magam, de fontos az ovatossag. Az nem igaz, hogy nagy a fust, kicsi a lang. Jozanul kell hozzaallni, a tagadás nem segít, mert az amit nem latunk az lehet nagyon is veszelyes.

2021. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 everlight ***** válasza:
62%
25,India egy szegény,elmaradott ország,lakosság arányosan nem magas a halálozási arány.
2021. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
71%

26: korábban nem fordult elő olyan, hogy annyi halott lenne az utcákon, hogy a parkolókban kell elégetni a tetemeket, mert nincs elegendő hely a krematóriumban.


Plusz tudom hogy mennyire leterheltek a korhazak, nekem is ugy halt meg egy baratnom (alapbetegséggel) hogy ot nem lattak el, mert nem volt rá kapacitás. Ilyen normalis esetben nem fordul elő. Ezt azert lassuk be.

2021. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 everlight ***** válasza:
44%
26.Normális esetben ebben az országban évente 140-150 ezer ember hal meg.Csal szív és érrendszeri megbetegedésben 70 ezren,nekem 5 rokonom halt meg rákban 3 év alatt,szentté kell avatni azokat akik covidban halnak meg,aki másban az le van szarva,ez mi ha nem kettős mérce. Fejletlen országokban magas a halálozási arány,Magyarországon ahol az egészséges életmódot még hírből sem ismerik nem csoda ha magas a halálozási arány.
2021. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
85%
Oké,oké de normális esetben nincs teletömve az intenzív osztály, érted?
2021. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
Plusz, én tudom nagyon jól, hogy mennyire rossz az, amikor mindenhol csak a coviddal zajlik harc. Mint írtam, nekem is a legjobb barátnom így halt meg, neki volt egy kronikus betegsege, ami korhazi ellatast igenyelt, de sajnos annyi sok covid beteg volt, hogy nem volt rá kapacitásuk, azaz nem volt orvos, aki el tudta volna látni rendesen. Egyebkent amikor a lelegeztetogepekert folyt a harc, akkor komoly moralis kerdesekbe utkoztek a dolgozok, valakinek meg kellett halnia, mert egy gépen két ember nem osztozhat.
2021. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!