Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a youtuberkedes elonye,...

Mi a youtuberkedes elonye, hatranya?

Figyelt kérdés
Mar egy ideje gondolkozom, hogy belevagnek, azon belul is a vlogolasba. Vannak otleteim a csatornahoz, de nem 1 tema kore epulne. Igy is erdemes lenne vagy nem ajanlanatok? Mit gondoltok errol?

2021. máj. 9. 19:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt érdemes magadnak kreálni videókat, gyakorolni az alapokat.


Javaslom a fotózás alapjait is megtanulni, majd a kamerázást.


Miket hogyan állíts be stb., mert rengeteget ad hozzá a minőséghez.


Sok előnye van a videózásnak, ám az árnyoldalait nem igen mesélik, így picit arra megyek rá a témában.


Érdemes tudnod önmagadról dolgokat. Ki is vagy, mik az előnyeid, hátrányaid, jobb s rosszabb rulajdonságaid, majd felmérni azt: neked való-e a publikus szereplés és képes leszel-e kezelni azt.


Pszichés állapotod milyen, hogyan rendezed pl a konfliktusokat, hogyan tartod a frontot, ha valami probléma adódik, legyen az bármi.


Mennyire kezeled jól az embereket és a véleményüket?

Ugyanis nem volt, nincs és nem is lesz olyan ember a világon, aki mindenkinek "megfelel".


Tudsz-e intelligensen, normálisan reagálni pl egy káromkodással teli agyatlan üzenetére (már ha szükséges), majd azt elolvasva mennyire tudod lélekben helyén kezelni ezeket?


Igaz, az embernek sose lesz annyi ideje, hogy mindent nézzen/felügyeljen, viszont nincs az az isten, hogy a kreátor ne lessen bele ezekbe.


Vajon mennyire tudnád helyén kezelni?

Vannak-e olyan pszichés gondjaid/dolgaid, amiket pl nem kezeltél még a mai napig és mély nyomot hagy benned ezáltal pár komment.


Amennyiben helyén vannak a dolgok lélekben, fejben, akkor is megesik, hogy pl az emberi ostobasággal találkozol és egyeseket le tud vinni az életről.


Kevesen vannak azok, akik csak homlokon csapják magukat és egy jót röhögnek fájlalva az emberek egy bizonyos butácskább rétegét.


A fent említetteknél mindegy, hogy arccal vagy arc nélkül vállalod a publikus szereplést.


Ezzel kapcsolatban:

Ha arc nélkül, akkor egyeseknek az a baja, ha arccal akkor azon lovagolnak egyesek.


Továbbá: ha arccal vállalod.

Bárhol felismerhetnek.

Akár rajongók, akár köpködők.


Mennyire oké számodra az, ha leszólítanak?

Benne lennél vagy a hátad közepére se kívánod?


Személyiség függő ez is.


Jómagam leszegeztem, szeretném, ha hagynának csak úgy elsétálni, mint a másik 120 embert körülöttünk. Erősen introvertált vagyok és nagyon lefárasztanak az emberek.

Még azok is akiket szeretek. (Velük is ritkán találkozok, mert nagyon leszívnak, hiába élvezem pl a fél napos lelkes beszélgetéseket.)


Vannak pofátlanok, akik nem tartják ezt tiszteletben.


Hozok pár másik példát is:


Tanulom magam Attis pl mindenkinek mondta most is a legutóbbi videójában (live), hogy ő is kiszúrja azt, amikor felismerik őt. Elkezdte bátorítani az embereket, hogy nyugodtan menjenek oda hozzá bátran.


Vagy fókuszcsoport Ádám. Ő kifejezetten harap, ha pl a családjával van és úgy szólítják le őt. Ami érthető is.

Hiszen nem egyszer mondta már el, hogy tartsák tiszteletben azt, ha a családjával van. Pl gyerkőcökkel.


Az értetlen embereket pedig meg kell tanulni kezelni, kultúráltan offolni.


S mindig is lesznek olyanok is, hogy hiába vagy tapintatos, s hiába a szép szavak, az instabil pszichésen problémás emberek hajlamosak erre is bunkón válaszolni vagy akár káromkodva, kaffogva reagálni.


Volt, akinek nemet mondtam a kávéra való meghívására. Őrjöngeni kezdett, holott mindvégig cukimukiskodott, adta a szépet. Látható volt rajta, hogy többet akart és én visszautasítottam több okból is.


Később fel-fel bukkant a környékemen és csak szugerálva betegesen nézett.


Volt, hogy barátnőm társaságát élveztem volna, ám felbukkant és követett minket a sétáló utcán.


Majd egy randimon is megtalált. Akkor volt az, hogy ráhávtam a rendőrséget. A környék kamerái is megerősítették mindazt, amit mondtam.


Jól kezelem, de fárasztóak az emberek. Szerencsére nem olyan sűrűn akadok össze stikkesekkel.

Legtöbb nézőm, vevőm nagyon rendes, kedves.


Egy tipp: sose mondd el mikor hova mész vagy sose add ki a jelen tartózkodási helyedet (megjelölve adott platformokon) pl ha utazol valamerre, mert betalálnak. ><

Az pedig kevésbbé lesz kikapcsolódás. Haha.

dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült elkezdeni kérdező? Hogy haladsz? Mik a tapasztalataid?

Ha mégsem vágtál bele, azt is leírhatod, nem szégyen.

dec. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!