Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A párom, a hátam mögött vett...

A párom, a hátam mögött vett fel hitelt, nem is akár mire. Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Azt az összeget amit felvett, kriptavalutákba “fektette”. Én ezt hatalmas felelőtlenségnek tartom. Állandó probléma nálunk, hogy cselekszik és utólag mond el dolgokat vagy el se mondja magam jövök rá. Ez a hitel felvétel ilyen dologra, viszont számomra nagyon aggasztó. Esküvőt és gyerekeket terveztünk a közel jövőben, de ez után azt se tudom vele akarok e maradni. Én egyértelműen nem értek ehhez a kriptovalutás pénz befektetéshez, és megérteni sem egyszerű számomra a működését a dolognak, próbálom megérteni az ő néző pontját hogy miért is tette, de a végén mindig oda lyukadok ki hogy ez egy felelőtlen döntés volt. Az is más ha az ember a saját pénzét fekteti be ilyen dologba és az is ha hitelt vesz fel rá. Erről az egészről kinek mi a véleménye? Tényleg ennyire megéri ez a kriptovaluta, hogy hitelt is felvegyen az ember?

2021. máj. 23. 12:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
2021. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egyik ismerősöm teljesen rákattant erre. Eddig 300 ezer minuszban van, de mindig azt mondja lesz majd jobb is. Mondta szálljak be én is, de a kevés fizetésem inkább nem erre költöm.
2021. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy gondolom, hogy nem feltétlenül probléma, ha valaki hitelt vesz fel, hogy megvalósítsa a céljait. Manapság kialakult az emberekben egy ilyen masszív hitelellenesség (oké, jobb annál, ami régebben volt, hogy boldog-boldogtalan mindent hitelre vásárol), ezért sokan elfelejtenek úgy tekinteni rá, ami: pénzt vásárolok, amit később fizetek vissza. Ha többet termel, mint amennyit visszafizetek, vagy olyan hasznot hoz nekem, amit egyedül nem tudnék megvalósítani, akkor már jól jártam vele. Ettől függetlenül a kriptovalutákba történő befektetés nem a legbiztonságosabb formája a megtakarításnak. Nagyot lehet vele nyerni, de nagyot lehet vele bukni is, mert ezt hivatalosan nem szabályozzák (ha jól tudom). Elég volt például Musk egy kijelentése, és hatalmasat bukott a bitcoin, magával rántva egyéb kriptovalutákat is. Illetve egyre több kis ember fektet bele, de egyre kevesebb tőkés vállalat, így ennek azért elindult a lefelé ívelése (mondjuk ez ugyanígy megváltozhat bármelyik másodpercben). (Aki kicsit korábban, mondjuk egy éve fektette be a pénzét, az brutális haszonra tehetett szert, ha időben kiszedte.) Szóval ezt nem az én tisztem megítélni. Ha közgazdász végzettsége van / időt és energiát nem spórolva alaposan utána olvasott, és úgy hozott ilyen döntést, racionális alapokra helyezve, az is más. És az is más, ha random hozott egy megalapozatlan döntést, amit nem is ért igazán. Ez később tényleg lehet veszélyes. (Direkt két szélsőséges példát hoztam.)


Az én szememben sokkal nagyobb probléma lenne ennél, hogy kihagy a döntésekből. Nekem ez nem férne bele egy olyan emberrel, akivel össze szeretnék házasodni, akitől gyermeket szeretnék. Nem tudnék bízni benne innentől kezdve, félteném a saját, és a pici anyagi biztonságát is. Ha többször előfordult már ilyen (és azt vettem le, hogy igen), érdemes lehet feltárni az okokat. Miért fél megosztani a párjával a döntését/elképzeléseit? Ha olyan tökös, olyan biztos abban, amit csinál, akkor miért nem áll eléd? Te reagálsz rosszul? Nem vagytok elég kompromisszum-készek? Mindenféleképpen megpróbálnám a kapcsolatunk ezen pontját normalizálni, mielőtt összekötném az életem vele. (Ne érts félre, nem téged hibáztatlak, nekem is volt olyan, hogy a párom nem merte elmondani nekem, hogy hitelt vett fel valamire, mert én olyan tudatos, spórolós vagyok, olyan jól bánok a pénzzel, hogy egyszerűen szégyellte előttem. Amikor kiderült, én nem voltam mérges, mert teljesen ésszerű dologra vette fel, tökre a kapcsolatunk elején volt, nem tartozott beszámolási kötelezettséggel. De az ő félelme tőlem a saját érzései miatt voltak, nem miattam. Bár értem, hogy miért alakult ki benne, és tehettem róla én is, hiszen sokszor a szemére hánytam, hogy nem tud bánni a pénzzel - de jézusom, nagyon nem tudott.) Szóval én megpróbálnám feltárni az okokat, rendezni ezt a helyzetet, és megértetni vele, hogy ha ilyen terveink vannak, akkor közös döntéseket kell hoznunk. Nem olyan értelembe véve, hogy soha nem lehet saját vagyona, vagy nem vehet abból kriptovalutát, de mondjuk megbeszélés nélkül ne vegyen fel hitelt, hiszen azt a teljes család megszívhatja.


Mondjuk függ a hitel nagyságától, meg sok mindentől tényleg, de én nem szeretnék magamnak egy olyan kapcsolatot, ahol a másik fél ilyen szintű döntéseket eltitkol előlem. Ez persze a végső soron a te döntésed lesz, ha te ezt el tudod rendezni magadban, akkor még lehettek nagyon-nagyon boldogok. Csak veszélyes. És nekem nem menne.

2021. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha hallgatsz idegen emberek jóhiszemű tanácsaira, addig hagyod ott ezt az embert, amíg teheted, mert ez az ember egy két lábon járó csődtömeg! Elég csak abba belegondolni, hogy a lakhatásotoktól kezdődően a gyereknevelés veszélyeztetéséig minden területen végig fog kísérni a felelőtlensége!
2021. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

Nagy probléma, hogy felvette a kriptohitelt, nagyobb probléma az, hogy tudtod nélkül, de a legnagyobb probléma az6,hogy mindig a hátad mögött cselekszik és erről már ő soha nem fog leszokni.

Kibírod így vele az életed?

Olyan ez, mint a szerencsejátékok: nyerhetsz (ekkor van a szerencséd) de legtöbbször buksz illetve kevesen nyernek, de játszanak hétről-hétre, mertr egyszer majd besikerül. Nem sikerül. Akkor miből élne a cég?

2021. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem értesz a kriptopenzhez akkor előbb szerezz tudást majd megtudod jó vagy rossz befektetés volt.
2021. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
30%
Ha az Ö pénze akkor mit izgulsz? Ö vette fel a hitelt nem te és még nem vagytok házasok ha jól értem
2021. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Vannak vállalatok ahol megérheti mint a qubitlife , de jegyezd meg: biztos befektetés nincs!!
2021. máj. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!