Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tetszik a fülszöveg?

Hogy tetszik a fülszöveg?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy sztorit Wattpadon és kíváncsi lennék, hogy hogy tetszik a fülszövege :)


Fülszöveg:


❝ Felakasztás? Nem.

Erek felvágása? Dehogy.

Vonat elé vetődés? Ugyan már.

Ez csupa szenvedés. Viszont ha a drogot választod, úgy teszed tönkre az életed, hogy közben rohadt jól érzed magadat!❞


Violet Frewen egy tökéletes szülőkkel és testvérekkel rendelkező lány. Mindene megvan, egy rossz szava nem lehet, mégis illegális szerekhez fordul. A fiatal lány csak kíváncsiságból próbálja ki, viszont elég gyorsan rákattan. Teljesen beszippantja őt az alkohol, a drog és a bulizás világa. Jól is érzi magát egy darabig, ám azzal nem számol, hogy rövid időn belül nem csak a saját, de a körülötte lévő emberek életét is tönkreteszi.


Várom a véleményeteket :D



2021. máj. 24. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Totál sablonos sajnos. Ezer és egy ilyen történetet olvasni. Gondolom lesz benne egy dögös rosszfiú is, akibe a lány majd belezúg.
2021. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
13 évesek edgy témája. Inni, drogozni és baszni még a többség nem mer, így csak fantáziálgatnak róla ilyen irományokban.
2021. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Sablonos, tucatnak tűnő tini zagyvaság rémlik fel előttem ezt a pár sort olvasva.

Pozitívumként említeném viszont a helyesírást. Tizenéves szerzőktől szokatlan módon egészen rendben van.

Sőt nem csak a helyesírás, de a fogalmazás is. Ha nem is egy Joyce, de ahhoz képest, amit az ember Wattpadon néha lát, határozottan üdítő.

Persze ez csak pár mondat, nem érdemes ennyiből komoly következtetéseket levonni - de ha a történet várható sablonosságától eltekintek, akkor így indul egy olyan írás, amit nem dob a kukába az ember tíz mondat után.

2021. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 nincs benne rossz fiú. Ez nem egy romantikától és vidámságtól sziporkázó történet. A "bad boy-good girl" sztorikból már nekem is elegem van. Ez a történet arról szól, hogy Violet hogyan veszítette el a legjobb barátnőét, a szeretett bátyját, illetve húgát és a szüleit. Hogyan lett egy rossz döntésből rémálom. Ja és #2 nem tervezek bele szex "jeleneteket". Nem igazán tudok még együttlétről írni, így inkább hanyagolom. Úgy gondolom nem feltétlenül kell beleraknom ágyjeleneteket. Mert mint mondtam: Ez nem egy romantikus történet. Tervezek bele, de nem sokat. Visszatérve #1, én nem láttam még ilyen történetet, próbálok minél eredetibb lenni. Ez a saját agyam szüleménye.
2021. máj. 24. 21:26
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 A helyesírásra próbálok ügyelni, de sajnos sokszor vétek. Próbálok minél messzebbről elkerülni mindenféle sablont, szóval ettől ne félj. Tisztába vagyok vele, hogy minden második könyv Wattpadon arról szól, hogy "Ricsi soha nem szeretett senkit. De aztán jött Anett és minden megváltozott." Vagy "Ricsi sosem szeretett még senkit. De aztán jött egy fogadás és Anett" vagy valami ilyesmi...
2021. máj. 24. 21:35
 6/13 anonim válasza:
77%
" Ez a saját agyam szüleménye " Igen, pont mint több ezer emberé, és ez így nem lesz eredeti.
2021. máj. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Talán tényleg sablonosnak tűnik, de egy ilyen témában nem lehet kevésbé sablonos fülszöveget írni. Ha tényleg erről akar írni, az az ő dolga, és ehhez a sztorihoz éppen megadja azt a kis löketet, hogy valaki, aki ilyesmit akar olvasni, ebbe belekezdjen!

Szóval a kérdésre válaszolva: szerintem jó lett.

2021. máj. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha esetleg valakinek felkeltette az érdeklődését, itt van a link:


[link]


!!Szeretném felhívni figyelmeteket, hogy találhattok benne helyesírási hibákat, illetve felesleges vesszőket, amikre már felhívták a figyelmemet, dolgozom rajtuk. Egyébként meg jó olvasást, remélem tetszeni fog <3 !!

2021. máj. 25. 09:05
 9/13 anonim válasza:
100%

Kicsit tényszerű és sablonos szerintem (maga a fülszöveg, nem a történet!), nem kelti fel az ember érdeklődését, csak elmeséli röviden az alapötletet. Plusz a stílus is kicsit szétesett, a "mégis illegális szerekhez fordul" és az "elég gyorsan rákattan" kicsit furán hat egymás mellett. Az viszont kifejezetten jó pont, hogy nem spoilerezed le a sztorit. :)

Az idézet az, ami a leginkább kilóg az egészből, mert nem illik a leíráshoz, kicsit zavaros, hogy mit akar mondani (drogozásra bíztat? miért von párhuzamot az öngyilkosság és a drogozás között? miért sugall komoly elhatározást, ha elvileg Violet csak kíváncsiságból próbálja ki és úgy függ rá?). Szerintem vagy kicserélni lenne érdemes, vagy akár el is hagyhatod, nem kell idézetnek lennie egy fülszövegben. Majd ha kész a könyv, kiválaszthatod a legjobbat és kiegészítheted vele, akkor biztosan illeni fog hozzá!

(Ja és szép a borító *-*)

2021. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm a tippedet! Megyek is és kitörlöm az idézetes részt. És örülök, hogy tetszik a borító :D
2021. máj. 25. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!