Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tártozás eladása tajekoztatás...

Tártozás eladása tajekoztatás nélkül / intrum?

Figyelt kérdés

Cég ami eladja a tártozasokat nem köteles törvény szerint tajékoztatni adóst arról a tényról, hogy harmadik félnek eladta a tártozását? Irásban nem kaptam semmi féle tajékoztatást arról, hogy eladtak a tartozásomat egy követelésbehajtó cégnek.

Junius 1-én irásban megerősitette a szolgáltató hogy nyilvantartják a 4 hónapos telefonszámla tartozásomat, junius 2-án befizettem, junius 3-án azt mondták a szolgáltató ügyfélszolgálaton, hogy még május 26-án eladtak a tartozásomat.

Tartozásomat elismerem, be is fizettem, de a kezelésével nem értek egyet, egyetlen egy fizetési felszólitásom volt, miutan 4 hónap múlva megerősitették hogy még nyilvantartják a tartozásomat, egy nap múlva mégsem mert már követelésbehajtónak eladtak?

Valaki volt hasonló helyzetben? Mit lehet tenni ilyen esetben?



2021. jún. 11. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben mérgelődhetsz, és fizethetsz busás felárral az intrumank.


A szolgáltatótól meg meg kell próbálni visszaszedni, amit átutaltál, mert miután eladták a tartozásod, nem őket illeti meg.


Azzal felesleges próbálkozni, hogy nem értesítettek. Hidd el bebiztosítják jogilag magukat.

2021. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De az irásos megerősités a szolgáltatótól hogy nyilvántartják a tartozásomat? Félrevezettek? Ha azonnal közölték volna velem, hogy eladták az adósságomat, nem fizettem volna meg nekik. És azt is állítják, hogy az adósságeladásról levelet küldtek a címemre, de a levél azonosítóját nem tudják megmondani, hogy postán kéressem.
2021. jún. 11. 22:55
 3/13 anonim válasza:

Semmi “busas felarrol” nincs szo az intrumnal. Ugyanazt, vagy kevesebb kamatot szamolnak, mint ami az EREDETI szerzodesben van. De kivetelek vannak, hiaba van mondjuk 20%-os kamat egy providentes szerzodesben, a jegybanki alapkamatot szamoljak, ami most ketto egesz valahany szazalek.

Kerdezo, ebben az esetben az intrum ertesit teged arrol, hogy atadtak a tartozasodat, de sima levelkent kuldik, nem tertisen. Gondolom a problema mar megoldodott, de ilyen esetben kell egy bizonylatot kuldeni az intrumnak, ok felveszik a szolgaltatoval a kapcsolatot es rendezik egymas kozt

2022. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

“ Semmi “busas felarrol” nincs szo az intrumnal. ”


Persze persze, ők jótékonyságból veszik át a tartozásokat, és ingyé’ hajtják be jófejségből. Tulajdonképpen egy nonprofit szervezetről beszélünk. (Nem)


Én ezért fizettem egyszer 1800 ft átvett tartozásra közel 4000-et eljárási díjjal meg mindennel.

2022. jan. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Azt se tudod hogy mukodik a koveteleskezeles😂😂😂 onnan van haszon, hogy egy 1.000.000ft erteku tartozas CSOMAGOT megvesznek mondjuk 500.000-ert. Igy a szolgaltato kara terul valamennyire, nekik meg ebbol lesz profit.

Imadom mikor hozza nem ertok okoskodnak

2022. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

“ Imadom mikor hozza nem ertok okoskodnak”


Bírom, amikor valaki az anyanyelvén sem tud, se hozzáértőnek hiszi magát. Tényleg nem tudom, hogy működik, de nem is tőled kell tanácsot kérnem, ez világosan látszik.


Egyébként nem is kell tudnom, hogy hogy működik, leírtam a példát, hogy a tartozásom dupláját kellett annakidején befizetni.


Ennyit állítottam, ez tény. Adósként meg rohadtul nem érdekel, mit tud az intrum még a háttérben keresni, attól nekem se nem rosszabb, se nem jobb.

2022. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Oke, es a “duplajat” ki szamitotta fel? Mikor 1 levelkuldes 180ft.

Gondolom a szolgaltato, ezt ne verd az intrumra😄

2022. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Tudok az anyanyelvemen, sot 2 masik nyelven is, es kövkez-zel foglalkozom 10 eve diplomaskent, csak tudom mi hogy mukodik😉
2022. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 2 másik nyelv nem releváns, ha a magyarod olvashatatlan. Ha nem megy az ékezet, akkor írj inkább angolul. Én megtalálom őket német telefon, és német billentyűzeten is. A diploma sem releváns, én is tudtam diplomásként a szakmunkást is tanulni, amit egyetemen nem mondanak el.


Veled ellenben az intrumos számlán feketén fehéren ott volt, hogy kb. 1800-at vett át, és 3000 felett volt minden díjjal.

Bár nem ma volt, ma meg lehet szorozni 5-tel kb.

2022. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Lusta vagyok telefonon ekezetet irni, de szomoru hogy ebbe bele tudsz kotni.

Hidd azt, hogy neked van igazad, a munkam soran is eleg faraszto galambokkal sakkozni

2022. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!