Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért telik napokba, amíg...

Miért telik napokba, amíg Vecsésen vámkezelnek egy FedEx csomagot?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel megérkezett, vámkezelésre kész. Azóta sem csináltak vele semmit. XD Tudom, a magyar postától mit várok, de ez akkor is elég bosszantó. :/

2021. jún. 18. 09:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Nem vámolnak meg mindent."

még!

eddig csak a 22 euró felettieket vámolták


"Ezek Japánból érkező rajzeszközök, egyikre sem kellett eddig fizetnem semmit."

mennyi a csomag értéke?


"Telefonra pl: tudtommal mindig rá kell fizetni."

persze, mert az drága


De mégegyszer mondom: szokj hozzá! júli 1-től mindent vámolni kell. És itt nem a vám és az áfa összege most a lényeg hanem az, hogy minden icike-picike csomagot meg fognak vizsgálni. Emiatt biztos, hogy sokat fog nőni a szállítási idő az elején.

2021. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Megírtam hogy 36 dollár volt csak a FedEx, ebből sejthető, hogy nem olcsó dolgokról van szó, azért írtam a telefont mert hasonló árkategória. A másik 4 csomagom is drága volt, mégsem akadtak fenn, nem vámolták meg. Mindig nézem a nyomkövetőt és vagy nagyon szerencsés vagyok, vagy nem tudom, de az adott napon hajnalban (7 óra felé) megérkezett a csomag Magyarországra, és kb. 8:30-kor már vámkezelten utaztak is felém az autójukon. Viszont különbség, hogy a korábbi csomagok import vámkezelés alá estek még Franciaországban,ez a mostani csomag viszont nem, úgyhogy valószínű ez a folyamat most akkor itt zajlik Magyarországon. Az egyik csomagom anno 4 napot volt Franciaországban, egy másik felet, szóval ez is nagyon változó volt amúgy.


Nem arról van szó,hogy nem fogadom el a rendszert, csak nekem furcsa hogy ennyi hasonló csomagot többféleképpen kezelnek. De én nem értek ehhez szóval mást nem tehetek, minthogy várok. Eredetileg 21-én kellene megérkeznie hozzám, úgyhogy bízom benne, hogy még azon a héten megkapom valahogy (utána elutazom hetekre...).

2021. jún. 19. 22:30
 13/18 anonim ***** válasza:
na igen. rajzszög Japánból... amíg az emberek már online rendelik a tampont, öblítőt, nyakkendőt, papírzsebkendőt, körömvágó kisollót, üveges bort, virágot, kb amiket a sarki boltokban is meg lehetne venni, addig ne csodalkozzunk már azon, hogy 2 hét egy csomag Japánból :DD még szerencséd is lesz, ha megérkezik 2 hét alatt...
2021. jún. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Még mindig az van kiírva hogy holnap megérkezik hozzám. :D
2021. jún. 20. 09:38
 15/18 A kérdező kommentje:
És megvenném ha lehetne itthon, de nem kapható. Ha pedig kapható lenne akkor is 1,5x ennyiért kb. XD
2021. jún. 20. 09:39
 16/18 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam, még vám+áfával is olcsóbb, hiszen egy kereskedő a saját is ráteszi mindenre. :)
2021. jún. 20. 09:40
 17/18 anonim ***** válasza:
A várható kézbesítési idő csak tájékoztató adat, amit a visszajelzések átlagából becsülnek meg. Senkire nézve nem jelent kötelezvényt vagy ígérvényt, hogy te meg fogod kapni, mert a becsült időnek holnap lejár az intervalluma. Olyan sajátosságot nem is tartalmaz, hogy a magyar feldolgozási és kézbesítési rendszer katasztrófa, emiatt akár heteket tölt el egy raktárban, mire sorra kerül.
2021. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Értem. A rendszer valóban katasztrófa, de reménykedni azért lehet. :D
2021. jún. 20. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!