Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akinek a gyermeke császármetsz...

Akinek a gyermeke császármetszéssel került világra, az miért mondja, hogy "szült, megszülte, megszületett"?

Figyelt kérdés

Kiveri nálam a biztosítékot, hogy mostanság sok nő azt mondja, hogy "császárral szeretne szülni", vagy "császárral szült". Itt óriási fogalom zavar van némely anyukákban, vagy írjátok le, mi a véleményetek ezzel kapcsolatban.

Hisz szülés a szülőcsatornán át történik, a császár metszés pedig műtéti beavatkozás........nemde?


2010. aug. 26. 19:34
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
48%
Na igen, én sem értem, hogy egyesek miért felháborodottan, magukból kikelve reagálnak... Valakinek más a véleménye, és ezt nem tudják elfogadni - szerintem.
2010. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
hát igen
2010. aug. 26. 21:18
 23/42 anonim ***** válasza:
54%

Erre mondják, hogy szőrszálhasogatás. Te fene egy precíz emberke lehetsz. Ha kiveri nálad a biztosítékot, ha nem, akkor sincs jogod gyermeket világra hozó nőket megfosztani attól a kifejezéstől, hogy "szültem". Mivel ennek több értelmezése van. Már eleve egy hosszú terhességi időszakot értek meg ezek a nők. Nekem sem volt választásom, hogyan szüljem meg a második gyermekem, mikor szülés előtt már folyt belőlem minden, - vér, magzatvíz, verejték - és felültettek a műtőasztal szélére, közben közölték velem, hogy kapok most egy szúrást a gerincembe és kivágják a gyereket pillanatok alatt...

A felháborodott kérdésed inkább azokra irányuljon, akik valóban maguk választják a szülés módját, - ezt hangsúlyoznod kellene, de ebben az orvosok keze is benne van, úgyhogy az orvosok magatartása is ki kell, hogy verje nálad a biztosítékot. Amúgy, szerintem nálad egy csomó más dolog is kiveri a biztosítékot, ha te ennyire kukacos vagy. / Sokat lehetsz sötétben, szegény. /

Nézd a dolog jó oldalát, inkább nézzél cuki bébifotókat, jót tenne a lelkednek!

:D

2010. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
54%

A kérdésed azt sugallja, hogy a császármetszéssel való szülés érvénytelen, vagyis csalás...

:D

Szenvedjen csak az a nő, megérdemli...

:D

Ám az eredmény a lényeg, ezek a gyerekek is ugyanúgy lesznek anyakönyvezve, mint bárki más. Értékesek a társadalomnak...

:D

2010. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
70%

Ha ennyire zavar a dolog, ennyire felháborítónak tartod, akkor vidd a nyilvánosság elé a problémádat. Alapíts mozgalmat "Császárral szült nők ne használhassák a Gyereket szültem kifejezést!" Plakátozd ki, hívd fel a médiát, terjeszd a Parlament elé. Biztos sokan fognak csatlakozni, amilyen hülyék az emberek.

Elképzelem, amikor táblákkal felvonultok, összetalálkoztok egy másik hülye párttal, amelyiknek a szlogenje "Börtönnel büntessük a zoknit szandállal viselőket!" Szép kis kavarodás lenne ott...

Országunknak már csak ezek hiányoznak!


:D:D

2010. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
45%

Cinikusak vagytok! A kérdező csak azt akarja mondani, hogy nem pontos kifejezés a "szültem" ilyen esetben, hiszen nem ő szült, hanem az orvosok operálták ki belőle a gyereket. Igen, az tény, hogy ugyanolyan gyerekek ők is, de arról senki nem ejtett egy hangot sem, hogy nem így van.

Nálam viszont ez az emberi primitív gondolkodásmód az, ami kib*ssza a biztosítékot! Hogy lehettek ilyen nehéz felfogásúak?! Senki nem mondta, hogy rosszabb ember az, akiből császármetszés segítségével vették ki a gyereket, úgyhogy nem kéne félreverni a harangot!

Na jó, befejeztem, mert az ilyen emberek véleményén mindig felhúzom magam!

Nyugodtan nyomkodjátok a piros kezecskét ezerrel, hidegen hagy!

(21:10 vagyok.)

2010. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
54%

Hát, igen...

Ez nem a humor kategória. Mert aki ilyen és hasonló kérdéseken rágódik, az feltehetné az Önismereti kérdések kategóriába, hogy miért izgat engem annyira, ki mit mond?

Nagyon nőgyűlölőnek kell lennie az illetőnek. A szülés, születés az egyik legkomolyabb dolog a világon, sorsok fordulnak meg ilyenkor. Nagyon érzéketlennek kell lennie, akit nem hatnak meg az elmúlt idők nehéz szülései, a világirodalomban lehet találkozni megrendítő, drámai, iszonytató történésekkel e témában. Az együtt érző emberek mindig is segíteni igyekeztek a fájdalmak enyhítésében egymásnak. Aki nem szül éppen és nem érintett a dologban, semmilyen körülmények között nem szólhat ezekbe bele. Nincs hozzá joga. Irigykedhet csupán.

A kérdezőnek üzenem, ha valaha is az élet próbára tenné, méltósággal küzdjön meg a fájdalommal!

:(

2010. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Kedves 9:24 -es válaszoló!


Köszönöm a hozzászólásod, és ha az elejétől végig olvastad volna, akkor azt is láthattad volna, hogy leírtam egyik kommentemben, hogy nem a veszélyeztette császármetszésről szól, hanem arról, akik divatból kérik ezt.


Ezúton kérek minden válaszolót, hogy olvassa végig ezt a 3 oldalt, értse meg a kérdést, és csak akkor válaszoljon.


ISMÉTLEM! ITT MOST EBBEN A KÉRDÉSBEN NEM A SZÜLÉSRŐL VAN SZÓ!!!

2010. aug. 28. 19:29
 29/42 A kérdező kommentje:

A 15:53 -s hozzászóló kivételével mindegyik hozzászólónak ugyan azt üzenem, amit már fent írtam.


Mivel a Fejléc kérdését nem tudom átírni, megváltoztatni érthetővé, ezért olvassátok végig a kommenteket.


A sok gúnyos, gonosz hozzászólásokat pedig felháborítónak tartom.

Én szültem is és császároztak is, 2 gyermekem van.

Egyik barátnőmmel, aki szintén anyuka beszélgettünk erről, hogy az orvostudomány miként használja a szülés szót. Ebből kiindulva írtam fenti kérdésem.

Le vagyok döbbenve, hogy más anyukák értik a kérdés, itt ezen az oldalon csak 1 ember értette.


Üzenem a rossz indulatú hozzászólóknak, hogy rossz indulatú megjegyzés helyett nem ártana gondolkodni is.

2010. aug. 28. 19:36
 30/42 anonim ***** válasza:

"Akinek a gyermeke császármetszéssel került világra, az miért mondja, hogy "szült, megszülte, megszületett"?"

Te idióta!

Azért mondja, mert gyermeke született, és boldog...És itt a pont!

Te is tudod, ő is tudja, mindenki tudja, hogy itt miről van szó. Kétféle módon szülnek a nők: "simán" és "császárral". Csak az orvosi nyelv tesz különbséget a kettő közt. A köznyelvben szülés a gyermek világrahozatala. És te is tudod, a nők is tudják, miről van szó. Arról van itt szó, hogy egyesek lekicsinyeljék a "császárosok" teljesítményét, - ó, te csak császárral tudtál szülni. Tudjuk, hogy itt szándékos, durva, primitív beszólásról van szó! Hogy bántsad! Különben nem szólnál érte, mikor boldogan mesél a szüléséről. Nekem ilyen eszembe se jutna és eddig a kérdésig soha nem is gondoltam rá, hogy egyesek mikbe kötnek bele! Körülbelül, mintha utólag különbséget tennél a mesterséges megtermékenyítés és a természetes fogamzás között. Arra mit mondasz?

Szóval nálad nem nyelvőrködésről van szó, hanem egészen másról. És ha nekem mondanád, hogy nem is "szültem", akkor én magasról tennék rá úgy, hogy nálad felmenjen a pumpa jó magasra és ott kicsapja a biztosítékot! Mert megérdemlem.

2010. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!