Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magamat úgy...

Hogyan tudnám magamat úgy megbüntetni, hogy az ne váltson át önbántalmazásba?

Figyelt kérdés

Sokszor belekerülök örvényekbe amik lehúznak engem, apukám azt mondta úgy kell bánnom a testemmel mintha egy kisgyerek lenne. Ezesetben én mint "nevelője" a testemnek, szeretném megbüntetni magamat minden alkalommal amikor ilyen mélypontjaim vannak. Úgy gondolom, ha sikerül kellő képen erős büntetést rónom a testemre akkor talán többé ez nem fordulna elő, vagy legalábbis ritkábban.


Egyszer már próbáltam önbüntetést, az egy megijesztés lett volna. Megakartam ilyeszteni a testemet, hogy azt amit csinál velem a hormonszabályozással borzasztó. Arra gondoltam, hogy kiállok a vonat sinekre és megvárom jöjjön egy vonat. Majd mikor már közel van gyorsan félre sétálok vagy félre ugrok. Ennek hatására akkora adreralin töltetet kapnék hogy biztos kijövök a mély hangulatból. Sajnos mással ezt az ötletemet nem osztottam meg így mikor anyukám meglátott rögtön bevitt a zárt osztályra a szakemberekhez. Akik azt állapították meg, hogy mély depresszióm van. Írtak is fel nekem gyógyszert, ennek a neve rivotril. De ha beveszem akkor konkrét zombi leszek. Taknyom nyálam kifolyik és ha hozzám szólnak fel sem tűnik nekem. Tehát igazából eltudom vele távolítani a lelkemet a testemtől, ha lehet így fogalmazni. Egyszer kimentem sétálni az utcára a következő pillanatban eltelt 48 óra és bent voltam a korházban. És azt se tudom hogyan vagy miért kerültem be.


A pszcihiáterem szerint ez normális. Hát nem tudom őszintén szólva.



2021. júl. 9. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Apád se százas...
2021. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fog jobb megoldást adni, mint egy szakorvos. A kérdés leírása alapján sokszor nem tudsz tisztán gondolkodni és racionálisan cselekedni. Talán a gyógyszer adagolásának, dózisának átbeszélése, beállítása segíthet, hogy ne szedáljon le túlságosan.
2021. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet az kéne. De amíg nem tudok vele beszélni addig tud(sz/tok) valamit javasolni amivel büntethetném magamat de még normális határokon belül van?
2021. júl. 9. 22:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit mond a pszichiátered?
2021. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A pszcihiáterem szerint nem kéne még módosítani a dózist, mert még újnak számít. Ha játszunk most vele lehet rosszabb lesz.


Amikor meséltem neki az önbüntetést azt mondta, hogy lehetőleg soha ne csináljak ilyet. Ez nem visz előbbre csak kárt teszek magamba. Röviden ennyiről volt szó mikor legutoljára beszéltem vele.


Én viszont nem érzem úgy hogy az önbüntetéssel bántanám magamat. Inkább csak nevelő szándékkal büntetném magam.


Ez lehetséges normális módon?

2021. júl. 9. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az orvosodnak!


Apad hülye tanácsát meg radírozd ki a fejedböl.

2021. júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értette ne ránts rá két hétig.
2021. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!