Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy latba...

Mit jelent az, hogy latba vetettem ?

Figyelt kérdés
2021. júl. 19. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Felre tettem ... latba ... talonba ...
2021. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
70%

LAT főnév -ot, -ja (csak egyes számban)

1. (régies) Régi súlymérték, a font harmincketted része. 1,75 dkg. Lattal v. latra mér: (átvitt értelemben is) nagyon takarékosan, fukarul bánik vmivel. □ Sajnálom, hogy nem segíthetek, de kimondom, hogy lattal sem mérhetek ki számukra gabonát. (Jókai Mór)

2. (régies) jelzői használat(ban) Ekkora súlyú. Öt lat fekete bors. □ Három lat keserűsót kavargattam el egy pohár vízben. (Jókai Mór)

3. (átvitt értelemben) <Állandósult szókapcsolatokban.> Latba v. latra vet vmit: fontolóra vesz, mérlegel; sokat nyom a latban, súlyosan v. nagy súllyal esik a latba: vminek a kimenetelére v. megítélésére nézve nagy jelentősége van. □ Minden tekintélyemet latba kellett vetni, hogy a pesti detektívfőnök szabadon eressze. (Krúdy Gyula) Anna az asztalt szedte. Most még inkább figyelték, latra vetve minden mozdulatát. (Kosztolányi Dezső)

4. (elavult) <Az ezüstművességben> az ezüst finomságának mértéke.

latnyi.


Meg kéne tanulnod használni a Google-t! Akkor nem lennél ilyen buta, és lusta.

2021. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem kötelező válaszolni, Kedves Utolsó. Azt hittem, ez egy oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni.

Te pedig dolgozhatnál azon, hogy ne lennél ilyen rosszindulatú.

2021. júl. 19. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Latba v. latra vet vmit: fontolóra vesz, mérlegel; sokat nyom a latban, súlyosan v. nagy súllyal esik a latba: vminek a kimenetelére v. megítélésére nézve nagy jelentősége van.
2021. júl. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

3.-ra. A kérdezőnek.


Ez igen, ez a baj a mai fiatalokkal. Lusták vagytok, mint a dög, de ha valaki szól érte, egyből meg az ugatás. Mert elvárjátok, hogy minden készen a pofátokba legyen tolva.

2021. júl. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
A fenti jelentéseken kívül én már hallottam, hogy "számba veszi" de azt is, hogy "kockáztatja".
2021. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5- ös.

Szerintem kezeltesd magadat ! 😂

Ez továbbra is egy oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni. Sajnálom, hogy ilyen agresszívan reagálod le. Nagyon csúnyán beszélsz, de mostmár menj máshova " ugatni. "

Szia.

2021. júl. 20. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!