Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon fáj a térdem, de a...

Nagyon fáj a térdem, de a szüleim nem akarnak élvezni orvoshoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 3-4 éve fáj a térdem, de a szüleim nem akarják megérteni. Mit tegyek?

Már az edzőm is csomószor mondta, hogy menjünk el orvoshoz, de a szüleim nem akarnak el vinni, mert biztos csak nyafogok.

Az edzőm felajánlotta (de csak nekem mondta a szüleimnek nem), hogy esetleg elvisz ő (lehet hogy viccnek mondta, de szerintem nem) csak ha fizetni kell akkor a szüleim nem biztos, hogy fizetnének.

Meg ha random az egyik napon vinne (amikor nincs edzés) akkor azt se biztos, hogy megengednék (mármint a szüleim).


Szerintetek mit csináljak?

(Negatív kommenteket mellőzzük.)

(És bocsi, ha értelmetlenül fogalmaztam)

Válaszokat előre köszönöm. :)



2021. aug. 26. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az edzőt kérd meg, beszéljen a szüleiddel, hogy valóban gond van.
2021. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Végső esetben rúgd térdkalácson az anyukádat és ajánld fel neki előzékenyen, hogy szívesen elkíséred az orvoshoz!
2021. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

A 2#., - komolytalan - választ én küldtem be, de most küldök egy normálisnak szánt választ is.

Tényleg nem lenne rossz, ha látna az orvosod, mert még szakképzettség nélkül sem nehéz meglátni, hogy komoly lehet a gond.

A térd fájhat lúdtalp következményeként, - általában oda vezethető vissza a fájdalom, hogy a súlypont természetellenes helyre kerül a lúdtalp miatt és felesleges terhelésnek tesz ki ízületeket, amelyek ideig-óráig próbálnak korrigálni, de van az a szint, amelytől kezdődően alkalmatlanná válnak erre.

Aztán ott van az a lehetőség is, hogy ki-, el-, lekopott a porc a térdkalácsodban! Ez iszonyatos fájdalommal jár sokszor, - pedig elég lenne csak annyi neki (A KEZDETI STÁDIUMBAN!), hogy rövidhullámú rádiófrekvenciás terápiára járnál, amely néhány alkalom és felgyorsítaná a porcok újra növekedését. Jártam ilyenre: Két "pogácsát" pozicionálnak a térdkalácsod mellé két oldalról és ücsörögsz egy időt ott, amely lényegében a kezelés ideje. Emlékeim szerin 20 percet. Én félek az orvosoktól, mint a tűzvésztől, de erre a kezelésre én is - pozitív érzésekkel átitatva - csóváltam a fejemet, - hogy teljesen oktalanul tartottam tőle.

Ezek csak első gondolatból beugró ötletek, de szakképzett orvos biztos, hogy tud még legalább 10 olyan okot mondani, ami okozhat ilyen fájdalmat!

Ne add fel! Erőszakold ki, hogy lásson orvos, mert visszafordíthatatlan folyamatokat is elindíthat egy most még egyszerű kezelés elmaradásának hiánya!

2021. aug. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sportolsz akkor kell lennie sportorvosi vizsgalatnak is!?
2021. aug. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: sportorvosi csak versenyzőknek kell, anélkül is lehet edzésre járni. Legalábbis covid mentes időkben.
2021. aug. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szólj idősebb rokonaidnak, szomszédoknak, hogy ebszéljenek a szüleiddel erről, hogy nekik már panaszkodtál.

Kezdj el sántítani és mutatni a fájdalmakat. Ezt főleg akkor csináld, amikor felállsz, elindulsz, rogyjon meg kicsit a térded és jajdulj fel.

A cél szentesíti az eszközt! Idős korodban akár nyomorék is lehetsz emiatt.

2021. aug. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!