Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki aki ért az mbti személy...

Valaki aki ért az mbti személyiségtipúsokhoz tudna segíteni?

Figyelt kérdés

4x töltöttem ki és mindegyiknél mást adott ki (egyszer istj, intj, infp utána infi) ezért gondoltam megkérdezek mást aki nagyjából ért hozzá.

Egy nagyon csendes és nyugodt ember vagyok, komoly és okos. Rideg (általában tényleg eléggé “hideg lelkű” vagyok). Az érzelmeimet nem nagyon mutatom ki, és nem is tudom hogyan kéne, úgy érzem hogy nem tudok azonosulni az emberek problémáival és nem értem meg a körülöttem lévő embereket. Viszont egy kedves, aranyos és nagyon törődő személyiség vagyok, csak néha mutatom ki, mert nem tudom hogyan kéne.



2021. okt. 9. 10:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

+ nagyon komoly személyiség vagyok, legtöbb esetekben a fejemet követem a szívem helyett

19/N

2021. okt. 9. 10:26
 2/12 Mojjo ***** válasza:
88%

A 16 personalities tesztet töltötted ki?

Az a legnépszerűbb és egyben talán legrosszabb és legpontatlanabb MBTI teszt. Olyat érdemes kitölteni, ami a kognitív funkciókat vizsgálja direktben - keress ilyesmire googlen. MBTI cognitive function test vagy hasonlók.

A teszt kitöltés amúgy eleve egy pontatlan és rossz módszer, mert a válaszainkat a pillanatnyi hangulatunk nagyban befolyásolja. Annyit érdemes megtenni, hogy úgy válaszolj, mintha a legjobb formádban lennél, legvidámabb, legenergikusabb stb stb. Akkor kapod a legpontosabb eredményt.


A leírtak alapján amúgy kb kizárt hogy NF típus vagy. ST, NT simán játszik.

2021. okt. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez engem is erdekelne hasonlo vagy en is mint a kerdes alatt kifejtett

melyik a legjobb teszt 2#?

F

2021. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

én találtam egy tesztet és sikerült megkapnom a tényleges eredményt.

: [link]

2021. okt. 9. 18:50
 5/12 anonim ***** válasza:

uuu köszi szépen, te mit kaptál?

én is mindjárt megcsinálom

2021. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

intj vagyok:)

te?

2021. okt. 10. 00:12
 7/12 anonim ***** válasza:
hát ha jó a test akkor ISFJ elméletben, szoval még se vagyok olyan mint te bár egyik másik kérdés zavaros volt nekem kb
2021. okt. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A leírás alapján én is intj-t mondtam volna. Ha tudsz angolul nézd meg youtubon cs joseph videóit azok elég jók.
2021. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én INFP-t nő vagyok, és általában jól kijövök az INTJ-kel. Kiegészítjük egymást. Náluk az introvertált intuíció dominál, emiatt kevésbé tartom az INTJ-ket ridegnek, mint az INTP-ket, akiknek introvertált gondolkodás a domináns funkciójuk. Egy domináns Fi mellett egy negyedleges Fe szerintem nem jó kombó, bár INTP nőket ritkán látni, az INTP férfiak meg nem az én szakmámban dolgoznak többnyire. Miért kedvesek az INTJ-k? Harmadlagos funkciója az introvertált érzés (Fi), emiatt bár nehezen fejezik ki érzelmeiket, valójában képesek mély érzelmeket átélni, de főleg magukban, mert ez egy introvertált funkció. Azonban ez a fajta befelé fordulás segít a másokkal való törődésben, mert megértheted, min mennek át. Az extravertált érzés (Fe) egy társasági, közösségi funkció, ami kevésbé egyéni érdekekre fókuszál. A legtöbb Fe használó szociábilis ugyan, de nem tudnak olyan mélyen megértőek lenni, mint az Fi használók. Egy Fe használó viszont le tud válni a többiektől, sokkal objektívebb, azt nézi, mi lehet a másiknak a legjobb, függetlenül a saját véleményétől. Az Fi használó szociális kapcsolataiban a saját tapasztalatai, érzései alapján próbál következtetni, mit érezhet a másik. Ez persze erős sarkítás, de akkor is egy sokkal szubjektívebb, egyéni értékrenden alapuló funkció aminek nem a logika és a praktikusság az erénye, sőt. :) Az Fi használó idealista, és próbál ezeknek az ideáloknak megfelelően élni és bánni másokkal (a világ ezeknél a rózsaszín álmoknál sokkal kegyetlenebb). Domináns vagy másodlagos Fi használók az INFP, ISFP, ENFP, ESFP típusok. INTJ-ként SF típusokkal valószínű nagyon nehezen találod majd meg a közös hangot, mert ők emberközpontú, erőteljesebben gyakorlatorientált emberek. Egy NF-nek az SF-ek viszont segítenek kicsit gyakorlatiasabbá válni. Az én szüleim nem intuitívak, bár sokat tanultam tőlük mindig, ők nem igazán tudnak megérteni engem. XD Egyetemet sem végeztek. ESFP-ISTJ típusok. Az ISTJ viszonylag könnyen kijön az INTJ-vel. :) De egy INTJ-nek a legjobb az INFJ talán. Mindketten domináns Ni használók, ez az intuíció gyors, absztrakt gondolkodást tesz lehetővé. Jellemzően előbb gondolkodnak, mint cselekszenek, mert introvertált funkció, belső elméleti gondolatokból táplálkozik. Ezzel szemben az Ne külső ingerekből táplálkozik, így hamarabb rá tudok unni dolgokra... kell valami más inger helyette. XD Azonban az Ne lassú is, az Ne használók többnyire előbb beszélnek, előbb cselekszenek, semhogy át tudnák ezeket gondolni. Viszont emiatt sokkal spontánabbak, ki tudják mondani, amit éppen gondolnak, akkor is, ha nagy butaság, nem illik oda (lö tapasztalat xD). Az Ne vadabb asszociációkra képes, olyan dolgok között talál kapcsolatot, amiket más nem lát meg. Jó tanácsadók, mert meglátják az összefüggést egy problémánál, amit az adott személy esetleg nem tud egyedül felismerni. Az Ni használók erőteljesebben audio-verbális egyének, általában fantasztikusan írnak és beszélnek. Többségük ért a művészetekhez valamilyen szinten, de ezek szubjektív értéke fontosabb, mint az esztétikai általában, nem hiába introvertált intuíció. Az Ne használók vizuális típusok, gyakran művészek, feltalálók, őrült zsenik, külső tapasztalatból felépítenek olyan elképzeléseket, amin a legtöbben csak néznek xD. ENFP, ENTP, INTP,INFP-nél releváns funkció. Ezeknek az embereknek jobban számít az alkotásaik külső megítélése, nemcsak az önkifejezés vágya hajtja őket, hanem az is, hogy funkcionális (ENTP, INTP) vagy esztétikai (INFP, ENFP) értéke is legyen ezeknek a műveknek. Az INFP, ENFP művészete pedig jellemzően inkább vidám, színes és cuki, egy idealizált valóság, ami kevésbé mélyreszántó. De pl: egy INTJ művészete sokkal mélyebb érzelmileg, ha a barátnőm és a saját rajzaim összehasonlítom. Én ha szomorú vagyok, nem motivál a szomorúság lerajzolása, mivel az elsődleges funkcióm az Fi, így inkább szenvedek magamban, semhogy kiadjam ezt magamból. XD Egy INTJ akkor már inkább lerajzolja a bánatot, az Ni-Te funkciók miatt. Bocsánat, ez nálam már szakmai ártalom, de talán hasznos volt :)
2021. okt. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3: Csak ne ENFP-t kapj végeredményű... Azért a szabad szemmel jól átható Feeling értékem mellett kicsit necces az ENTP végeredmény... 🙃😅😅😅


[link]


(Készítőnek már küldtem mailt, hogy 'valszin typo hiba, mert a link amúgy már frankón oda küld, ahova kell. 😊)

2021. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!