Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek jobb élni még...

Szerintetek jobb élni még 20-30 évet fájdalomban vagy meghalni még ma?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 7 évet szinte állandó szenvedésben kellett eltöltenem. Ezek után nem lenne jobb meghalni, hiszen úgysem lehet már jobb.

2021. okt. 10. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj át GPS-be, ha más nem működik. Újratervezés. Ha nem fizikai fájdalomról van szó (pl. egy sérülés miatt), akkor 100% hogy ezzel megszűnnek a bajaid.
2021. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobb élni. Az élet értelme, megtalálni Istent. Ha szeretnéd, szívesen segítek benne, csak írj privátban! Ne érjen úgy véget az életed, hogy ez kimarad.

Üdv: Lóránd

2021. okt. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez milyen kérdés? Fájdalomban semmilyen körülmények között nem jó élni. De erre nem is csak a halál a megoldás. Jó lenne tudni, milyen fájdalomról van szó, hogy tudjuk, mit hogyan lehet tenni ellene. Mert kicsit sem mindegy, hogy fizikai vagy lelki, és hogy milyen, mennyire erős. Mindenesetre keress fel azzal kapcsolatban egy hozzáértő szakembert. Ő tud neked segíteni, mivel nekünk több információt nem mondtál, nem tudjuk, hogy mit fáj, és van-e rá valami gyógyír. Végül is a te döntésed, de ha már megkérdezted, fontold meg, hogy miért lenne neked érdemes tovább élni.
2021. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ezen én is agyaltam már. Én nem ítélem el azokat az embereket, akik mondjuk valami súlyos, gyógyíthatatlan betegségben szenvednek, ami szinte tönkre teszi az életüket, és ezért véget akarnak vetni mindennek. Ez hozzáállás kérdése. Ha nincs semmid (család, barátok), akkor nagyon nehéz. A lelki fájdalom sokszor sokkal rosszabb, mint a fizikai. Mert a fizikai látható, a gyógyulás is látható. A lelki sebek láthatatlanok. A legtöbb idegen ember nem is veszi észre, ha a szembe jövő szenved ilyenben.

Én is inkább azt mondom, hogy az élet jobb, mint a halál. De néha el kell ismerni, hogy valakinek egyszerűen nincs semmi amibe kapaszkodhatna. Nem adok ötleteket, de ugye mindent meg lehet oldani.

2021. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!