Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok megkeresztelve,...

Sterling.archer kérdése:

Ha nem vagyok megkeresztelve, lehetek kereszt szulo?

Figyelt kérdés
Ugyanis en undorodok minden vallastol, nem akarok semmit felvenni.

2021. okt. 13. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Nem lehetsz.

Megkeresztelkedsz, elsőáldozol, bérmákozol. Utána lehetsz.

2021. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor en ezt kihagyom, koszi az infot.
2021. okt. 13. 19:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is csak a keresztelésig jutottam.
2021. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként sincs semmi értelme és jelentősége.
2021. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 2*Sü ***** válasza:
96%
Alkalmatlan is leszel keresztszülőnek. Hiszen a keresztszülő elsődleges feladata a gyerek keresztény neveltetéséről gondoskodni. Ha undorodsz minden vallástól, akkor ezt sem szívesen, sem hitelesen nem fogod tudni megtenni.
2021. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oszinten en eleve faszsagnak tartok egy kisgyereket szektasitani. Majd ha idosebb lesz eldonthetne o hogy reszt akar-e venni ebben vagy sem. Na mindegy, koszonom a vaalszokat.
2021. okt. 13. 23:20
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

A gyereket a szülők nevelik, természetesen a saját világnézetük szerint.

Majd, amikor már nagyobb felnőtt lesz, és másképpen gondolja, akkor

eldöntheti, hogy követi-e, vagy sem.

Te is hívő vagy, abban hiszel, hogy nincs Isten.

Én ezt nem tartom fságnak, mint keresztény toleráns vagyok a nézeted iránt.

2021. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 2*Sü ***** válasza:

> A gyereket a szülők nevelik, természetesen a saját világnézetük szerint.


Oké, bár annyi kritika felvethető ezzel szemben, hogy egy gyerek rengeteg dolgot képes kritika nélkül befogadni, és sokszor ezeket felnőtt korban is elmulasztja vizsgálódás tárgyává tenni.


> Majd, amikor már nagyobb felnőtt lesz, és másképpen gondolja, akkor eldöntheti, hogy követi-e, vagy sem.


Mondjuk ez akkor is igaz, ha az a gyerek nincs megkeresztelve. Oké, nyilván a gyerekkori keresztelés intézménye abban a korban született, mikor magas volt a gyerekhalandóság, és mivel az üdvözülés feltétele a keresztelés, így egy hívő számára annak komoly tétje volt, hogy a gyermeke meg lett-e keresztelve.


> Te is hívő vagy, abban hiszel, hogy nincs Isten.


Azért ne maszatoljuk össze fogalmakat. Hívő szűkebb értelemben az, aki elfogadja egy vagy több metafizikai, azaz a fizikai világon kívülő/felüli, személyes, szuverén, intelligens, döntéseket hozó, a fizikai világra hatni tudó „lény” létezését. Tágabb értelemben az is hívő, aki valamilyen nem intelligens metafizikai létezőt fogad el (pl. reinkarnáció, karma törvénye, asztrológia stb…)


Mivel Isten létezése nem bizonyítható és nem is cáfolható, így természetesen az ateistának is bizonyság nélküli meggyőződése van, de ezt hitnek, az ateistát hívőnek nevezni mégiscsak abszurd.


Pont annyira abszurd, mint egy keresztényt ateistának nevezni azért, mert – egy kivételével – nem hisz a világon valaha létezett összes vallás összes istenében. Nem, attól, hogy valaki csak a kereszténység istenében hisz, Visnuban, Zeuszban, Jupiterben, Rében, Ahura Mazdában, Anuban, Ketzalkóatlben nem, attól még ő ~100%-ban lesz hívő, és nem 0,0001%-ban.

2021. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na alljunk meg egy pillanatra. En nem abban hiszek hogy nincs Isten, hanem tudom. Van kulonbseg. De ha szerinted tevednek, cafold meg.
2021. okt. 15. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!