Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen egy sakkverseny?

Milyen egy sakkverseny?

Figyelt kérdés

Wattpad történetembe kéne, szóval nagyon örülnék, ha egy tapasztalt sakkozó leírná milyen is egy sakkverseny!

Néztem róla videókat, de nem igazán tudtam mi a fenét látok. :/

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. okt. 26. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból mint versenyző?



Legtöbb sakkverseny fide(sakkszövetsége) fide verseny ahol fide verseny szabályok érvényesek.


Állatába ha versenyről van szó svájci rendszer alapján párosítanak.


Párosítás úgy zajlunk, hogy mindenkinek van fide élője az egy szám ami meghatároz a játék erődet ha erősebbtől kapsz ki keveset pontot vesztesz mintha egy gyengétől

ha erős ellenfelet versz meg sok pontot kapsz ha gyengét keveset.

Ez fide élőre érvényes egy idő után elég jól behatárolja , hogy hol állsz.


Tehát vissza térve svájci rendszerhez lényege, hogy az első fordulóban erősek a gyengék ellen.

Ha nyersz 1 pontot kapsz döntetlenél egy felet vereségnél nem kapsz pontot.


Ha nyertél akkor egy olyan ellen játszol a következő fordulóban aki nyert ha döntetlen akkor olyannal aki döntetlent játszott ha vesztettél akkor egy olyannal aki vesztett.

Verseny nagyságától is függ minél több résztvevő annál jobban működik a rendszer.

Igy megy ez szépen amíg vége nem lesz a versenynek.


Ha pl 9 fordulós volt a verseny és 9ből 8 pontod lett, de valakinek ugyan annyi pontja lett mint neked akkor buchholz fog dönteni buchholz az alapján kapod, hogy akiket legyőztél

ők hányszor nyertek.

Ezért jó ha olyanokat vertél meg akik szintén jól teljesítettek mert akkor magasabb buchholzod.

Igy ha ketten vagytok 8 ponttal akkor megnyerted a versenyt ha magasabb a buchholzod és nincs olyan aki 8 pontnál többet csinált



Mivel fide élőt nyerhetsz vagy veszthetsz ezért általában mindenki komolyan veszi versenyt.

Olyan is előfordulhat , hogy pl valamilyen külön díjat nyersz, de versenyen rosszul szerepeltél értsd sok élőt buktál és akkor díjnak nem is fogsz annyira örülni.


tehát versenyen 180 indulnak 1-5 helyezés pénz díjas szokott leni még pár külön díj is mint legjobb női , szenyor , 14 év alatti, 2000 alatti játékos és társai.

Akkor lehetséges nem sok az esély valamilyen díjra ,akkor általában fide élő miatt mennek a versenyzők versenyre.

Ez nagyban függ kiről van szó milyen szintű versenyző/játékos



Nem tudom mire számítottál lehet nem értelmeztem jól a kérdésed ha másra vagy kíváncsi szívesen válaszolok

2021. okt. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi, köszönöm szépen! :D
2021. okt. 27. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!