Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kell tennie annak aki...

Drazicc kérdése:

Mit kell tennie annak aki sakkversenyre szeretne menni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 13. 22:56
 1/6 anonim válasza:

Először mindenképp érdemed megtanulni sakkozni.

Kérlek konkretizáld a kérdést.

2019. jan. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulni sakkozni, rengeteget gyakorolni, esetleg profi sakkversenyek lépéseit megnézni (nem tudom közzé teszik-e, mennyire elérhető stb)
2019. jan. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elég elérhető manapság mindenféle anyag a neten és könyvekben is. Tehát ahhoz, hogy valaki indulhasson versenyeken kell, hogy legyen egy szövetség tagja? Esetleg valakinek az ajánlása kell?
2019. jan. 14. 10:47
 4/6 anonim válasza:
Nem nem kell feltétlenül egyesületi tagnak lenned. Attól függ hány éves vagy, mert ha még közoktatásban tanulsz akkor ott van pl a diákolimpia minden évben. De vannak még egyéb amatőr versenyek ahol el tudsz indulni.
2019. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha komolyabban szeretnél foglalkozni a sakkal, illetve a versenyekkel, akkor regisztrálnod kell FIDE sakkszövettségnél, melynek biztosan van némi regisztrációs díja. A chess.hu-n szerintem ez online is megoldható. A regisztráció után kapsz majd egy FIDE azonosítót, amihez társul majd az élő pontod is. Ha ez megvan jelentkezhetsz a meghirdetett versenyekre.
2019. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én komoly sakkozó vagyok!

Szakkörön kezdtem. Le kell igazolni egy egyesülethez hogy kapj játékengedélyt! Kell egy edző aki elmagyarázza az alapokat. Azután elkezdheted a kisebb versenyeken való részvételt. Én rapid (2x15 perces) versenyeken kezdtem aminek 1000 ft körüli nevezési díja van. Ha megtanultad az alapokat és a versenyzést, elmehetsz FIDE versenyre (2x90 percesre). Ha megversz egy élőpontosat, akkor te is feliratkozol élőpontra. Az élőponttal mérik a tudást és a ranglistákat! Elkezdheted gyűjteni az élőpontot, pl ha te vagy 1300 pontos és megversz egy veled egy élőset, azért kapsz 20 élőpontot. Így tovább. Nagyon jó sport! Én most 2100 körüli 13 éves vagyok. Célom hogy világbajnok legyek! A felnőtt világbajnok pl egy év alatt keres a sakkal több milliárd forintot. De vannak a magyar csapatbajnokságok, és az egyesület fizet a jó játékosoknak hogy játszanak a csapatban, ebből is meg lehet élni. Persze ehhez gyerekkorban el kell kezdeni. Ennyit a komoly sakkról. Hobbinak is jó lehet :)

2019. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!