Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki van alakítva a központi...

Ki van alakítva a központi fűtés. Kazán is meg van. Minden. A gazszolgaltatótól kB mikor jonn ki az illetékes atvenni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 3. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
10 és 11 ra között.
2021. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal, a gázszolgáltatótól nem megy ki senki.

Kormányrendelet alapján van egy gázszerelői igazolvánnyal rendelkező névsor, külön megvan, hogy ki jogosult tervezésre is, ki jogosult műszaki átvételre is. Az arra jogosult nyújt be gáztervet, illetve az arra jogosult nyújt be átvételi jegyzőkönyvet a gázszolgáltatóhoz. Ezen kívül szükség van kéményseprői felülvizsgálatra és engedélyezési nyilatkozatra; ezt is be kell nyújtani a gázszolgáltatóhoz. Ők, nem mennek ki.

Egyébként, ha várod valahol a valamilyen gázszolgáltató illetékesét, aki nem tudjuk, mikorra ígérte, vagy egyáltalán ígérték-e, hogy kimegy, milyen választ adhatunk?

(Nálunk egy olyan vállalkozás végezte az egészet, amelyikben van tervezésre jogosult mérnök, vannak engedélyes szerelők, és van műszaki átvételre jogosult is. Így, külön csak a kéményseprőket kellett hívni, de velük is van munkakapcsolatuk, hamar jöttek és a mérések során, illetve a tervezési és kivitelezési dokumentációban sem találtak gondot. A kivitelező tudta, hogy milyen szerelvényekről milyen minőségi tanúsítvány szükséges, azokat egy dossziéban összekészítve adták oda. Egyik fázisban sem voltam „levegő a cintányér közt”, hogyha bárkinek nem felelt volna meg valami a másik munkájában; én, hogyan tettem volna igazságot?)

2021. dec. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tapsra várnak.

Szerintem tapsolj egyet...

2021. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!