Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmondjam? Hogyan?

Elmondjam? Hogyan?

Figyelt kérdés
Bonyolult a helyzet: 15 éves lány vagyok, és van egy fiú, aki 16. Külön osztályba járunk, de egy évfolyamra (a és bé osztály). Szóval van egy fura rivalizálás a két osztály közt, és nem szeretjük a béseket, ők se minket (és ezzel még keveset mondtam!). Eddig én voltam az első aki átment kardoskodni a másik osztályba, főleg én vagyok a nagyszájú, és a másik osztályban a srác. Soha nem csíptük egymást látszólag, de nekem eddig mindig bejött (10-esek vagyunk), és ezek szerint én is neki, mert elsején elhívott randizni. És harmadikán. És tegnap. De az osztályaink is nagyon fontosak, és nem békélnének meg velünk, ha tudnák, hogy egymással randizgatunk. Meg kellene mondani nekik, de érdekes, hogy most egyikőnknek sincs nagy szája. Szüleimmel találkoztunk, amikor hazakísért, akkor ők jöttek ki a kapun, simán elmondtam nekik is. Mondjuk el nekik? Már többször próbálkoztunk, de soha nem mondta ki egyikünk sem. Vagy tartsuk titokban? Lehet, hogy a két osztály kibékülne, de lehet, hogy soha nem állnának szóba se velünk, se egymással.
2010. szept. 6. 05:22
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ne mondjátok el ez a ti ügyetek
2010. szept. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a szerelmi életed nem tartozik az osztálytársaidra!Igaz még nagyon fiatal vagy,biztos rosszul esne,ha "kiutálnának" vagy nem szólnának hozzád a barátnőid(tapasztalat)ha mégis kiderülne.Nem hiszem,hogy nagyon el tudnád titkolni:)

Erre mondják,hogy minden csoda 3 napig tart,majd keresnek mást,akin csámcsoghatnak...

Sok sikert a fiúhoz:)!

2010. szept. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát mi ne mondjak, elég szűk látökörű az a bagázs, amelyiknek fontosabb az ellenségeskedés, mint a normális emberi kapcsolatok.

Ha valakiben van emberi méltóság, akkor az azt az elvet tartja szem előtt, hogy: "Az a fontos, hogy hogyan lehet jóban lenni, nem pedig az, hogy hogy kell utálkozni."


Az utálkozás az egy olyan nagy negatív érzés (energia), ami pusztít, rombol, öl. Bocsánat a nagy szavakért, de annyira fel tudom magam húzni azon, amikor valaki, vagy itt most valakik ennyire csökött agyú, földbuta barmok és az acsarkodást tartják mindenekfelettinek. Beszűkült gyökerek mindjárt egyszerre 40-50-en??? Attyaég. Mármint a 40-50alatt a két osztál majdnem teljes létszámát értem, két ember kivételével.


Igenis álljatok ki a barátságotokért!!! Mutassatok példát, hogy kettőtöknek is lehet 40-50 emberrel szemben igaza. Nem óvodába jártok már, hanem vén lovak vagytok az ilyen gyerekes, infantilis viselkedéshez.

Sőt, ha van bennetek affinitás a dolog iránt, akkor mindegyikőtök a saját osztályában, a saját baráti körében kezdhetné módszeresen az összebékítést.

Még az sem kizárt, hogy nem csak néhány nagpofájú idióta gerjeszti és közben a többieknek igazából nincs is baja egymással. Próbáljátok csak magatok köré gyűjteni a FELVILÁGOSULTABBAN gondolkodókat, remélem azért néhány ilyen is van a két osztályban.

És azt kell keresni, ami összeköt, nem pedig, ami elválaszt. Az utálkozást ki lehetne váltani egy sportmérkőzésre való kihívással. El lehetne altatni az oktalan ostoba buta utálatot egy közös hétvégi kirándulással.


Én biztos, hogy NEM AKARNÉK MEGFELELNI a gyűlölködés eszméjének, ami ott uralkodik most még.


Drukkolok, hogy pont ti ketten legyetek a megoldás kulcsa, akik jobb belátásra bírják a többi birkát.

2010. szept. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, aki az összebékülést írta.

Csak egy példa. Abszolút közhelyesen híres, hogy a románok utálják a magyarokat. Namost egy időben olyan üzleti és kulturális körökben mozogtam, ahol sok román emberrel kerültem kapcsolatba. És hadd mondjak annyit, hogy nem a román állampolgárságú magyarok, hanem a román románok annyira korrektek üzletileg és normálisak emberileg, hogy azt szűrtem le, hogy ez az acsar is csak egy gerjesztett dolog. Sok román-magyar házaspárt is ismerek.

Sőt, tagja voltam régebben egy abszolút magyar érzetű kulturális intézménynek. És hol volt több rendezvényünk is, és kikkel alakult ki a legnagyobb barátság??? A román nagykövetséggel. Többször rendeztünk ott náluk román-magyar rendezvényeket és mind nagyon jól sikerült.

Egy kicsit ezt kellene meghonosítani az iskolában is, és SZÉGYELLJE MAGÁT AZ, aki életben tart egy ostoba utálkozást.

2010. szept. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy leírom (lepontozhatsz), de miért nem lepődök mg azon, hogy a mai 15-16 évesek óvodás szintű harcot vívnak? Valamelyik osztály ellopta a másik osztály homokozólapátját az udvaron vagy mi történt, hogy ennyire puskaporos a hangulat?
2010. szept. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Nálunk is volt rivalizálás középsuliban, és köze nem volt a homokozólapáthoz.

Viszont... ne is reménykedj ilyen magasröptű dolgokban, hogy majd kibékül a két osztály! Miért békülne? A rivalizálás nem kettőtökről szólt!

Egyre számíts: előbb-utóbb lebuktok, de inkább előbb. (Bevallani szükségtelen.) Ekkor 2 eset van: a) nem történik semmi, b)mindkettőtöket kiközösítenek egy időre, de aztán úgyis elfelejtik.

2010. szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Remek, köszönöm :)

Az osztályomban vannak a legjobb haverjaim (nagyon jó barátnőm, akivel mindent megosztok a sulin kívül van), és nem jó, hogy olyan mintha hazudnánk (Nem olyan, hanem konkrétan hazudunk). Említettem nekik a kibékülést. Fél perc hatásszünet, szorítottam magamban, erre kitör a nagy röhögés: "Höhöhö, ez jó volt, egy kicsit már el is hittük!" Épp a múltkor mondták, hogy ha randiznék azzal a sráccal, akivel hat napja járok, az árulás, és aljas álnok dolog lenne a bésektől "kihasználni" engem arra, hogy megfogják az osztályt. Mondta Zoli, hogy az ő osztályában is hasonlókat mondtak, hogy árulás, meg hogy ÉN csak KIHASZNÁLOM ŐT arra, hogy az osztályát földhöz vágjam (ő nem hiszi ezt). Mintha minden szabad időmben (ami nincs) nem lenne jobb dolgom, mint hogy álnok terveket szövögessek a "rivális" osztály ellen. Igazatok van, tényleg ovis szinten vagyunk még.

2010. szept. 7. 05:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!