Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az utcára...

Mit tegyek, ha az utcára kihelyezett postaládába bedobtam egy levelet, amin nem volt bélyeg?

Figyelt kérdés
Sosem hasznaltam ezt a szolgaltatast, mindta parom, hogy dobjam be, hogy ne kelljen sorbaallni, kesobb jutott eszembe hogy ez igy nrm oke, mert fizetni is kell a feladasert... Ilyen esetben visszakuldik nekem, vagy nekem kell utana menni? Hívjam fel esetleg a postat?

2021. dec. 13. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tesznek rá portóbélyeget és a címzett fizeti a díjat.

portóbélyeg [link]

"...A postai küldeményeket nem csak a postán föladva lehet elküldeni, hanem postaládába bedobva is. A posták bizonyos időközönként begyűjtik a postaládákból a bedobott küldeményeket és kézbesítik azokat. Ilyenkor azonban előfordulhat, hogy a küldeményen nincs elég névértékű bélyeg. Mivel a cél a kézbesítés, illetve nem biztos, hogy a küldeményen szerepel a feladó, ezért a küldeményt a posta megpróbálja kézbesíteni, de a hiányzó díjat - az általában vele megegyező összegű pótdíjjal együtt - a címzettnek meg kell fizetnie. Ezt a kifizetendő összegnek megfelelő névértékű portóbélyegeknek a küldeményre ragasztásával szokták jelezni. Ezt már az indító postahivatalnak meg kell tennie, de ha ez elmaradt, akkor a továbbító vagy a kézbesítő hivatalnak a feladata. Természetesen a díjat kifizetni és így a küldeményt átvenni nem kötelező..."

2021. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
De a gyakorlatban ezzel nem szoktak foglalkozni, a postán a levéltömegben észre se veszik.
2021. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, meg is beszeltem a cimzettel, hogy igy számítson rá. :)
2021. dec. 13. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy pecsétet raknak rá, hogy levélszekrényből van a levél :)
2021. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!