Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha krimi/thriller könyvet...

Ha krimi/thriller könyvet szeretnék írni, mennyire vehetem alapul ezeket a könyveket? Tényleg így zajlik egy nyomozás (Magyarországon is) a valóságban; vagy mind csak a valóságtól elrugaszkodott fikció?

Figyelt kérdés
Pl.: Harry Hole sorozat, Kim Stone sorozat; Helen Grace sorozat; 4. Majom trilógia; Rongybaba trilógia…

2021. dec. 16. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne fikciót vegyél alapnak. Már rosszul indulsz, ha egy másik író szűrőjén keresztül kapod az információt.
2021. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyi tanácsot tudok adni, mint egyik kezdő krimiíró a másiknak, hogy véletlenül se másokéból indulj ki. Írj amiről akarsz írni, és úgy, ahogy te azt írni szeretnéd. A legfontosabb pedig, hogy tudj nyújtani valami újat, ne pedig csak ezt az alap csiki-csuki nyomozó-gyilkos vonalat, mert abból mindenki olvasott már kismilliót. Teljesen újat természetesen sose tudsz nyújtani, de nem árt ha megfűszerezed valamivel :)

De visszatérve a kérdéshez, szerintem magát a nyomozás folyamatát nyugodtan veheted alapul. Sorozatokon és könyveken kívül máshonnan am

úgy sem nagyon tudunk ilyen jellegű információt szerezni. Illetve én olvastam magyar és angol nyelven is cikkeket erről, talán az még segíthet. De egyébként ha akarsz valakivel beszélgetni ilyesmikről, írj rám privátban. :DD

2021. dec. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!