Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy van németül az hogy...

Hogy van németül az hogy szottyadt?

Figyelt kérdés
Pl. Szottyadt mellek. Ilyen értelemben?

2021. dec. 21. 12:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

19: ezt te honnan veszed...? Mikor még egy egyszerű fordítást sem vagy képes megcsinálni...???


Több évet éltem Németországban, és biztosíthatlak róla, hogy igencsak használják....

2021. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

FYI:


[link]


"Bei Schwanzkopf handelt es sich um ein in Deutschland durchaus auch gebräuchliches Schimpfwort."



Igencsak használt szidalom....

2021. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Több évet éltem Németországban, és biztosíthatlak róla, hogy igencsak használják...."


És mire megy a küzdelme? Már az is sokat elárul róla: be akar szólni valakinek a tiktokon.

2021. dec. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
23: pontosan erre írtam neki tegnap a Schwanzkopf-ot... :-D :-D
2021. dec. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Most írok privátban valakivel, aki németben is született, csak tud kicsit magyarul. Nagyon nevetett ezen a szón. Nem akarja elhinni hogy ez a szó hasznáatos magyarul ilyen szóösszetételben. Mondom pedig gyakori, de azt mondja náluk így nem mondják, meg hogy te biztosan nem éltél ott, ha ezt állítod. Szerinte segjuk azaz az arslog szóra gondoltál.

Szerintem a swarzkopf ra gondoltál inkább. A samponmárkára.

2021. dec. 23. 11:37
 26/33 A kérdező kommentje:
Nem titok. Készülök németbe. Fontos hogy jó tanárnál készüljek fel. Benned nem nagyon bízok most mert az előző fordításd is valami félrevezetések az új tanárom szerint.
2021. dec. 23. 11:40
 27/33 anonim ***** válasza:
25: nem a samponra gondoltam! Ott van, beidéztem neked, hogy szidalomként használják!! De ha te egy ecceri jöttmentnek jobban hiszel, mint egy német nyelvi oldalnak, az a te bajod... :))))
2021. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Csak jót mosolygott rajtad Thomas xD mert így hívják.

Azt mondta próbáljam meg a fejedbeverni hogy más mikor egy szó létezik más hogy használatos-e a hétköznapokban.


Én értem mire gondol nem győzködlek mert reménytelennek tűnsz. De azért megpróbálom. Én most azt mondom te pitsasegarc. Látod létezik ilyen szó, biztos mondták már többen is, főleg adott színvonalú társaságban(pont mint amilyenben képzelem hogy lehetsz, meg voltál németbe is xdd) de attól még ez nem közhasználatú, ismert de nem a szavajárásuk, kivéve mondom a te társaságod színvonalán.

2021. dec. 23. 11:57
 29/33 A kérdező kommentje:

Inkább hiszel a netnek mint a valóságnak, a való életnek.

Akkor jó googlezást kívánok xd

2021. dec. 23. 11:59
 30/33 anonim ***** válasza:

29: magadról írsz E/2-ben..??


LOL

2021. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!