Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nincs olyan hogy elemgyű...

Miért nincs olyan hogy elemgyűjtő automata?

Figyelt kérdés

Mármint valami olyasmire gondolok mint a fém sörös doboz, meg az üveg visszaváltók, azok pl egész jól működnek, gyakran látok embereket akik cuccolják befelé szatyorban, vagy zsákban a cuccot.

Szerintem ha lenne ilyen lehetőség sokkal többen vinnék vissza az elhasznált elemeket/akkukat, teszem azt 1-2 forint darabonként. Meg hát aki rá van kényszerülve pl az üveg/italos doboz vadászatra nekik is jó lenne, eggyel több bevételi forrás.



#környezetvédelem #elem #újrahasznosítás #Elhasznált elem #Elem automata
2022. jan. 1. 04:03
 1/8 A kérdező kommentje:
A fene... csak most nézem rendesen benéztem a kategóriát....
2022. jan. 1. 04:15
 2/8 anonim válasza:
84%
Elég kevesen váltják vissza az üvegeket is, nemhogy az elemeket. Valószínüleg nincs rá meg a piac (magyarországon), nem éri meg csinálni.
2022. jan. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Van ilyen, csak nem minden háztartásban, hanem jellemzően intézményeknél. Nem automata, han szelektív gyűjtő.

Nem vagyok mai csirke, de már az én kamaszkoromban 15+ éve is volt az iskolánkban ilyen, oda hordták a környékbeliek is.

2022. jan. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
74%
Van ilyen. Auchanban láttam már.
2022. jan. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Én a Lidlben szoktam bedobálni a gyűjtőbe a lejárt elemeket. Nem automata csak sima piros doboz, de legalább remélem jó helyre kerül az elem.

Az üvegeket azért váltják vissza kevesen mert a legtöbb üveg nem visszaváltható.

2022. jan. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 edzobamondta válasza:
Minden nagyobb bevásárló központban kell lennie gyűjtőpontnak.
2022. jan. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fsms ***** válasza:

Elem veszélyes hulladék a nehéz fémek miatt.

Barkácsboltban tudod leadni Praktiker etc…

2022. jan. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokáig a munkahelyemen is volt egy kartondoboz, és szépen telt, tehát működött. Aztán egyszer csak eltűnt. Rákérdeztem miért, azt mondták, veszélyes. Az akkuk (NiMh, Li-ion) képesek extrém esetben a gyulladásra, és úgy számolták, nagyobb a dolog kockázata mint a haszna.
2022. jan. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!