Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kezdő fotósnak tippek?

Kezdő fotósnak tippek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég kezdtem el fotózni. Csak telóval fotózom szabadidőmben, de komolyabban is érdekel. Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok tippeket, tanácsokat adni?

2022. jan. 2. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Az én tippem: használd az internetet. Rengeteg írást találsz a témáról - igen, még magyarul is -, sokkal összeszedettebben mint ahogy itt bárki le tudná neked írni, mit érdemes tudni, mire kell kezdőként odafigyelni.

Itt a gyíkhun részletesen de kezdő számára is érthetően leírni a kompozíció alapjait, a szentháromságot, az utómunka során fontos szempontokat, a fény-árnyék szerepét, a mesterséges világítást, és még sorolhatnám, nem lehet.

2022. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
19%

Hozzáértő emberek remek könyveket írtak kezdők számára. Azt tanácsolom, ne sajnáld az időt és energiát egy ilyen könyvre. Sokkal alaposabb, átgondoltabb és sok esetben megalapozottabb és jobb minőségű is lehet, mint egyik-másik nethuszár írásai.


Vannak a neten is nagyon jó írások, meg akár oktató anyagok is, csak ha még nem értesz a fotózáshoz, akkor sokkal nehezebb eldöntened, hogy mennyire jó anyagot olvasol és mennyire téved, vagy sem, aki írta. Akit egy könyvkiadó megbízott vele, hogy írjon könyvet erről, az általában valamit már teljesített ezen a téren és általában a képeket is igen gondosan válogatják az ilyen könyvekhez.


Én pl. a National Geographic fotóiskola sorozatát nagyon szeretem, de sok más jó könyv is van a témában.


A pénzt már nem mondom, hogy ne sajnáld rá, pl. nem biztos, hogy érdemes újonnan megvenni őket, főleg, ha antikváriumban, vagy akár FB Marketplace-n is jóval olcsóbban megkapod őket. Láttam már 500 forint körül árakon is ilyen könyveket, de boltban is láttam rájuk akár 80% kedvezményt is. Ennyit pláne megér bármelyik!

2022. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!