Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elvette a fizetett szabadságom...

Elvette a fizetett szabadságom pedig nem is fizette ki és nem is használtam el. Úgy hogy tul későn jottem rá még jogomban áll panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 honapja dolgozom egy szoláriumban mint recepciós. Epp a papírjaimat rendezgettem amikor megláttam a ho végi fizetési jegyzékes papiromon, hogy szeptemberben ugy mentem dolgozni hozzá, hogy még 6 nap fizetett szabadsággal rendelkeztem. Na ő sunyiban minden hónapban lenyult 2-2 nappal igy december végére teljesen 0-ba lettem. Soha nem kértem ki egy darabot sem és soha nem is fizetett ebből ő semmit nekem! Igy osszesen 45.000 forintal könnyített meg. Úgy hogy honapokkal késöbb jöttem ra még tudok tenni valamit? Hogy tudom bizonyitani az igazam? (atutalással kapom a fizetésem.) Emellett 8 orara vagyok bejelentve pedig 13 órat dolgozom! Ezt kamerák is alá tudjak támasztani. Arra gondoltam hogy szamon kérem őt. Ha nem fizet a munkaügy birosára megyek. Lehet ott esélyem?

Nem a pénz érdekel leginakbb hanem maga az elv.



2022. jan. 7. 03:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez volt menj be a rendőrségre ez már szinte rutin munkájuk, gyors eljárás és kártérítés
2022. jan. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt örömmel hallom. Egyik ismerősöm arrol meselt hogy egyaltalan nem folgalkoztak a hasonló problémájával. Köszönöm.
2022. jan. 7. 08:31
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Ez sajnos sok helyen így van. Én pl. bérpapírt se kapok három napot vettem ki, de nem szóltak, hogy a maradék 27nappal mi a helyzet. Én kérdeztem rá. Az volt a válasz vegyem ki idén. Következő megszólalásukban pedig közölték, hogy ha kiveszem a tavalyit is és az ideit is akkor szinte nem is fogok dolgozni. Most azon megy a rugózás, hogy mégis mennyivel fizessék ki...
2022. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!