Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes szabadságot...

Hogyan érdemes szabadságot kivenni próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Augusztus elején kezdtem az új munkahelyemen, ahol 8 munkanap szabadságot határoztak meg. A próbaidő 3 hónap, viszont tervezek felmondani, és az lenne a kérdésem, hogy, ha felmondok, akkor az azonnali hatályú, akkor ugrott a szabim, vagy átmegy a következő munkahelyemhez? Vagy érdemes kiszámolni időarányosan, kivenni, és letelte után felmondani?


Több féle információt találtam erről, de az Mt. alapján próbaidő alatt lehet kivenni szabadságot és betegszabit is.


Köszönöm előre is!



2021. szept. 26. 23:57
 1/1 Noren1989 ***** válasza:

Sos-ben ràkeresve: azonnali hatàlyú a dolog, letöltendő felmondàsi idő nincsen. Szabit kivehetsz, nyilvàn időarànyosan, de én tartalékolnék Karàcsonyra. A maradék szabid természetesen megy àt a következő munkahelyedre.


Érdemes szóban és íràsban is közölni a munkàltatóval, idevàgó passzusokat feltüntetve a Mt-éből.

2021. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!