Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha bruttó 260000 Ft a havi...

Ha bruttó 260000 Ft a havi bérem öregségi nyugdíjasként, Mekkora ennek a nettó órabére? Öregségi nyugdíjasnak csak 15% SZJA vonnak.

Figyelt kérdés
Mi a különbség az egyszerűsített, és a munkaszerződés között? Melyiknél mennyi lehet a nettó órabér?
2022. jan. 11. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz levonni 15%-ot a 260.000 ft-ból? :-O
2022. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt se írtad le, hogy ez a bér hány órás munkaidőre vonatkozik... Így lehetetlen órabért kiszámítani.
2022. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Munkaszerződésre az van ráírva, munkabér havi 260000 Ft,. 24 illetve 12 órás munkarendben. Ebben milyen pótlékok lehetnek? Vagy ebbe a bérben az is benne foglaltatik? A munkaadó azt mondja, a havi munkabér az 260000 Ft
2022. jan. 13. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyi a bruttó munkabéred, tök mindegy, hogy milyen szerződésed van, a nettód 15%-kal lesz kevesebb. Mert csak szja-t fizetsz.

Az órabéredet te tudod kiszámolni.... nem a munkarendre kérdeztem rá, hanem hogy havonta hány órát dolgozol!


Ha nincs meg az osztó szám, akkor nincs mivel elosztani az osztandót....

2022. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Budapesten, áruházi vagyonőrként dolgozom, mindig a szolgálatomkor mondja meg a szolg. vez. hogy mikor kell legközelebb szolgálatba menni. Ezt csak is a hónap végén tudom kiszámolni a nettó órabéremet. Bár a szolg. vez. azt mondja, hogy a vagyonőr cégeknél a 300 órára is csak 260000 Ft bruttóbér adható. Hát ez kicsit fura nekem, bár a Pintér egyik vagyonvédelmi cégéhez tartozunk.
2022. jan. 13. 16:09
 6/8 anonim ***** válasza:
5: ha te csak hónap végén tudod kiszámolni, akkor mi - ismeretlenek - honnan tudnánk ezt megmondani neked?????
2022. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak a hónap végén tudom ezt meg.

Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 13. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:

De miért kell neked pont az órabér?

Nem az a léyneg, hogy a hó végén mennyi a nettód?

2022. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!