Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem ismered be, hogy...

Miért nem ismered be, hogy nem vagy annyira segítőkész, amennyire állítod?

Figyelt kérdés

Kértem egy nagyon egyszerű dolgot a GYK felhasználóitól. Egy kb. 10 perces feladat lett volna az egész. Sokan eleve fel se ajánlották a segítségüket. De mégrosszabb, hogy sokan felajánlották, majd miután elmondtam miről van szó, visszamondták.


Miért olyan nehéz neked is beismerned, hogy nem fűlik a fogad mások megsegítésére?


2022. jan. 20. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne légy ennyire elítélő másokkal szemben!

Másrészt nagyon nem mindegy, MI az a szivesség, mert hiába 10 perc, ha problémát jelent annak, aki megteszi.

Én általánosságban kifejezetten segítőkész vagyok, de ha valaki itt 10 perces kérdőívben a nemi életemet (vagy hasonló magánügyet) akarná részletesen kikérdezni, az nekem nem fér bele, főleg neten keresztül.

Írd ki kapásból, mi az a segítség,akkor csak az fog jelentkezni, akinek belefér, de a segítőkészség nem azt jelenti, hogy random embereknek ismeretlen vagy negatív dolgokban IS kell segíteni vagy mindent elmesélni.


Szóval ne szidj másokat általánosító módon, hanem közöld, mit akarsz, akkor konkrétan el tudom mondani, mi a gond vele, vagy miért nem fér bele sokaknak.

2022. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

"akkor konkrétan el tudom mondani, mi a gond vele, vagy miért nem fér bele sokaknak."


Ők is el tudták mondani mi volt a bajuk vele. Csak éppen ezek mindegyike kifogás volt csupán.

2022. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kérdező voltam.
2022. jan. 20. 11:34
 4/12 A kérdező kommentje:

#1


Mondj már nekem légyszi egy példát, amit hajlandó lennél nekem megcsinálni. De olyat, amit magamtól nem tudnék megcsinálni.

2022. jan. 20. 11:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"De mégrosszabb, hogy sokan felajánlották, majd miután elmondtam miről van szó, visszamondták."

Ez így normális. Az, hogy segítőkész vagy és segíteni szeretnél valakinek, nem azt jelenti hogy gondolkodás nélkül minden áron megteszed, legyen szó bármiről. Az, hogy felajánlod a segítséged, nem kötelezed el magad semmire vele, és ha olyan dolgot kérnek amihez végül mégsem értesz, vagy nem fér bele az értékrendedbe, szabadon vissza lehet utasítani.


A te hibád, ha nem tájékoztatod az embereket teljeskörűen, hanem csak utólag derülnek ki a részletek. Ezen neked semmi jogod nincs megsértődni.

2022. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mellébeszéltek csak. Semmi olyanról nem volt szó, ami ne férne bele akárkinek is az értékrendjébe.
2022. jan. 20. 11:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Te ezt annak tudatában írod le, hogy ismered a háttérsztorit. Én pedig úgy válaszoltam, hogy nem. Ez nem mellébeszélés, arra az információra reagáltam amennyit csepegtettél. Nem tudom milyen "semmi olyanról nem volt szó", így szabadon feltételezhetek, amit akarok.

Tegnap este volt egy olyan kérdés, hogy valaki írja be a bankkártya számát és a nevét, mert csak (mert a kérdezőnek épp ebben van szüksége segítségre). Nyilván senki nincs olyan hülye, aki megteszi, hiába segíteni szeretne másoknak, mert van egy határ.


Amúgy meg az oldal szabályzata szerint tilos kérni, kérést feltenni, tehát nem is kaphatsz ilyenre választ.

2022. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért nem írom le a konkrét sztorit, mert nem akarom világgákürtölni a problémámat. Másrészt azért, mert rólatok is pontosan tudom, hogy nem lennétek hajlandóak segíteni benne. És ti is elmagyaráznátok, hogy valójában segítőkészek vagytok, csak pont ezt nem akarjátok megcsinálni. Nincs semmi szükségem ilyen álszent magyarázkodásra.
2022. jan. 20. 12:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Én beismerem, hogy nem vagyok. Amire kapásból tudom a választ, arra szívesen válaszolok. De ha már túl sokat kell olvasgatni, vagy keresgélni, azt meghagyom másoknak, és inkább tovább görgetek.
2022. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: eleve az oldal szabályzata tiltja azt, amit csinálsz, méghozzá duplán is.

Ha kérdésed van, IDE írd ki.

Ha valami törvénytelent, vagy erkölcstelent akarsz, azt nyilván hiába mondod el bárkinek, a jobb emberek nem fognak segíteni benne.

Nem: a segítőkész emberek SEM fognak segíteni benne.

Ha ide kiírod, és méltányolható, lesz segítség.

2022. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!