Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan akinek nagyon nehéz...

Van olyan akinek nagyon nehéz volt a történelem a suliban?

Figyelt kérdés
Csakhogy bevallom őszintén nekem nagyon nehéz volt. Megjegyezni azt a rengeteg évszámot meg nevet hogy ki ki volt, meg ki mit csinált régen pfúú.. Még általános suliban már harmadik osztályban is emlékszem írtunk egy olyan dogát amelyben csupa történelmi kérdések voltak, és ezek közül ez volt az egyik:Ki telepítette le a hajdúkat? Persze már rég tudom hogy Bocskai István,és én meg azt írtam hogy (röhögni fogtok tuti) Jézus Krisztus.😁 Mindegy csak kíváncsiságból kérdezem.

2022. febr. 5. 21:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Komolyan ez még most is nagyon megnevettet pedig már nem most volt, ez az élmény nekem tuti örökre megmarad. 😃
2022. febr. 5. 21:28
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Igen, van.
2022. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%
Sose értettem, hogy miért nehéz a történelem vagy irodalom. Egyszerűen le kell ülni, és értelmezni kell a szöveget, utána pedig vissza lehet mondani az egészet. Azért megy nehezen szerintem mindenkinek, mert senki nem értelmezi a leírtakat, csak megtanulja ami a tankönyvben van, mondatról mondatra. Egy történelem érettségit tanulás nélkül meg lehet írni, töriatlasz alapján. Csak tudni kell értelmezni, gondolkodni. De ez minden más tárgyra is igaz. Matekban meg kell érteni a képletet, vagy szabályt, és utána kb bármilyen feladatot meg lehet oldani. De a probléma az oktatással, hogy gondolkodni nincsenek a gyerekek megtanítva. Magolnak, és funkcionális analfabéták lesznek, mert 12es korukra, a többség 3 oldalt a töri könyvből nem tud értelmezni, hogy utána egy jó dogát írjon. Sose tudtam felfogni, hogy hogyan lehet valakinek ez nehéz. Harmadikban nekem se lett fogalmam Bocskairól. Szerintem aki sír, hogy nem tud egy jó dolgozatot írni történelemből, mert nem érti, annak nem szabadna megadni a szavazati jogot. Ha nem tudja értelmezni Rosenfeldet és a szalámipolitikát, vagy Kohn Béláékat, az arra is képtelen, hogy saját véleményt alakítson ki politikáról.
2022. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!