Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki ezeket máshogy...

Ha valaki ezeket máshogy gondolja/csinálja úgy lehet punk?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne remélem nem gond, és a normális válaszokat köszönöm előre is :D

1:a punkok mennyire elfogadóak?

pl homofóbok e vagy bármi rasszisták

2:Ha valaki punk és nem akar tarajat és olyan nagyon durva bakancsot akkor már nem is punk?

3:A muszáj polgárpukkasztani?

Elnézést ha van egy pár hülyeség vagy akár kérdések de tényleg nem találtam rá választ ami értelmes lenne. Pedig már régóta foglalkoztat a téma és ezért is lenne fontos És ha lehet olyan válaszoljon aki ért is hozzá egy kicsit.



2022. febr. 13. 00:28
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja es azt elfelejtettem hogy a második kérdés azért lenne mert pl a grenma,Aljas kúszóbab-nak a tagjainak nincsennek tarajaik

és talán ruha ami ilyen punkos.

2022. febr. 13. 00:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1.) A punkok általánosságban elfogadóak. Az angol punk bandákban voltak először más rasszba, etnikumba tartozó zenészek, a punkok között tűntek fel először nagy számban csak lányokból álló zenekarok, vagy melegek, leszbikusok és akár transzok is. Nem számít, ha valaki túl okos, túl buta, mentális beteg, hajléktalan vagy bármi más; ők maguk közé vették őket. A sztereotipikusan "alja" punk társaságok is részben ennek a hippi-beütésű felfogásnak az eredményeként jöttek létre; nem számít, ha egy életképtelen, lusta drogos, aki egész nap csak fetreng és mindenkit csak lehúz, ők akkor se zavarják el. XD

Amiket leírtam, azok nem egyetemesek persze, mindenhol vannak kivételek, és van egy réteg kimondottan elitista punk is, de mégiscsak ez a jellemzőbb.


2.) Dehogy. Iggy Pop szerint a punknak az a lényege, hogy nincsenek szabályok. Nincs egy lista, amit betartva punk leszel, és aminek ellenszegülve bizonyos pontokban meg már nem vagy igazi punk. Sok zenésznek sincs taraja. Aki kedveli a zenét és az életfilozófiát, annak általában tetszeni szokott a hozzá járuló esztétika is, de akadnak olyanok is, akik melegítőben, halászgatyóban és sima pólóban nyomják; akár a CPg, akár a Bad Brains vagy a Bad Religion. Semmi sem kötelező.


3.) Mint már fentebb pedzegettem, ezt sem muszáj. Sokféleképp érvényt juttathat az ember a véleményének, a világnézetének. Van, aki verseket és dalokat ír, van, aki felvonul transzparensekkel tüntetni, van aki meg letolja a gatyáját az aluljáróban, és azt üvölti, TÉGY MAGADÉVÁ, PUTYIN.

2022. febr. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azta :D

köszi a hosszú, értelmes és tartalmas választ annak ellenére hogy nekem mennyire értelmetlen volt xD

Köszi mégegyszer most már megnyugodtam mert már régóta érdekelt ez a téma.

2022. febr. 13. 02:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmiség. Azt mindig rossz politikának tartottam, amikor lekapták a húsz körméről a kezdőket, amiért valamit nem vagy rosszul tudnak. Ők is kezdték valahol...
2022. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!