Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért népszerűbb a Harry...

Miért népszerűbb a Harry Potter az Alkonyatnál?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy többen szeretik a Harry Pottert, mint az Alkonyatot.

Miért?

Normális válaszokat várok és nem a leszólását egyik másik sorozatnak/könyvnek.



2022. márc. 8. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyerekekről szól - gyerekeknek.

Mi, az idősebb rajongók a történettel nőttünk fel.

Az alkonyat inkább az idősebb korosztályt célozta, annak is szirupos, kiszámítható. Felnőtt fejjel olvastam, ajándékba kaptam, nem fogott meg.

2022. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A HP-t leginkább a varázsvilág hangulata, a karakterek sokszínűsége és a sztori sokrétűsége miatt szeretem.

Az Alkonyatnál sem a főszereplővel nem tudtam azonosulni, sem a mondanivalót nem tudtam hova tenni.

2022. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Az Alkonyatban van kb. 1 darab (buta) ötlet.

A Harry Potterben csak ötletek vannak.

2022. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Mert a Harry Potter széles közönségnek szól, míg az Alkonyat tinilány-regény. Egyszerű statisztika.
2022. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 NTBS ***** válasza:
85%
Mert az emberek jobban szeretnének varázsolni, mint vámpírrá válni.
2022. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem tudom, a vámpír-irodalomnak is megvan a maga kultusza, rajongóik vannak, szerintem páran eladnák a lelküket simán, hogy teljesen azonosulni tudjanak.

Mondjuk engem Bella inkább idegesített, Edward meg nyálas volt, még talán Jacob volt a legszimpatikusabb, de hát ízlések és pofonok

2022. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

a harry potteren nőttek fel nagyon sokan, a mai 30-35 évesek is simán olvassák mai napig, valamint a fiatalokat is megfogja, ők is előszeretettel olvassák. véleményem szerint a harry potter sokkal jobban ki van "dolgozva", legtöbb dolog összeköttetésben áll, izgalmas, ha lehet mondani varázslatos, van egy különleges hangulata. én is a harry potteren nőttem fel, nagyon közel áll hozzám, kedven könyv-, s filmsorozatom.


az alkonyatot is néztem mikor még kiadták a filmeket, -bevallom a könyveket nem olvastam, sosem fogott meg annyira, hogy a könyveket is kiolvassam-. nekem néhol az alkonyat kicsit keszekusza, a főszereplők pedig valami borzalmasan irritáló személyiséggel lettek "megáldva", az egész sztori elég kiszámítható, ilyen kb minden tiniknek szánt könyv és film. múltkor néztem meg minden részét újra és azért volt bőven olyan jelenet, ahol fogtam a fejem.


all in all, a harry potter szerintem sokkal igényesebb, izgalmasabb, nem tudja az ember hogy mi lesz a következő részben, hogy mi hogyan fog történni, stb. nem kiszámítható. persze, vannak benne olyan részek, amik azok, de azért annyi nincs. azt se felejtsük el, hogy azért nem sok ilyen sztori volt, és még most sincs. ez a vámpír-vérfarkas-új lány sztori pedig igazából egy sablon. a 2007-2010 környéki időszakban volt felkapott.

2022. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Fárasztó96 ***** válasza:
46%
Az Alkonyat nem fogott meg, igaz, csak a reklámot láttam. Nekem kicsit ellenszenves az, hogy állattá változnak az emberek. A Harry Potter inkább fantasynak tűnik, mert bele tudja élni magát a történetbe, mintha én lennék a föszereplö
2022. márc. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A Harry Potterben is vannak emberek, akik állattá változnak...

Az Alkonyatban sem mindenki változik állattá.

2022. márc. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

az alkonyat irodalmilag egy pocsék mű!

mind a filmek mind a könyvek terén a hp egy kivételes mű míg az alkonyat inkább a serdülő kislányok szexuális feszültségének a kihasználása...


nézzünk meg a színészeket is az alkonyatban... kb ma sehol sincsenek! persze egyedül robert pattinson volt elfogadható teljesítménnyel! és nézzünk meg a batman filmjét! egyedül ő tartotta egybe a vége fele a filmeket...


nézzünk meg a hp színészeket! daniel/potter-nek mostanában több filmje is ki jött pl a szarvak amiben nagyon jól teljesített

de ez nem is döntő mivel sajnos ezeknek is meg van a hátrányuk! azaz amikor sokáig 1 szerepben vagy... ezek elvesznek időt és belevésődnek az emberek tudatában! pl előbb fogják tudni a karakter nevét azaz harry potter van ron mint a valós nevüket! pl hihetetlen de malfoy és harryék a valóságban nagyon is jóban vannak sőt közeli barátok ":D


a lényeg

a hp egy nagyon is logikus világot épített fel benne kidolgozott szereplőkkel


az alkonyat pedig sokszor logikátlan teljesen unbalance a story is sokkal gyengébb és kb mi is a story?

2022. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!