Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki 8.osztályból építészmérnök...

Aki 8.osztályból építészmérnök szakmát szeretne tanulni,annak mit kell tudnia,melyik tantárgyakból kell jó legyen, és mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
2022. márc. 9. 18:07
 1/6 Laylah ***** válasza:
100%
Fizika, matek, művtöri.
2022. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fizika, matek, és baromi nehéz.
2022. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Deszkriptív (térbeli) gondolkodás, fizika, matematika. Tény, hogy ezeken kívül sok mindent kell tudni, mert a matekot, fizikát később nem tanulod, de jönnek más, szakmába illő, tantárgyak, amiket még a középsuliban sem tanulsz. Attól is fögg, hogy milyen irányultságot aharsz tanulni. Pl. geodézia (földmérő), ami már elüt az építészettől, ami lehet mély-és magasépítészet. A jelenlegi szakmai felosztásokat pontosan nem ismerem.
2022. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Laylah ***** válasza:
100%
Geodétának szerintem nem építész szakirány kell, viszont ha jól emlékszem, geodézia van építész szakon is, két félév. Építőmérnökin tuti van, oda jártam. Építőmérnökin a szakirány lehet szerkezeti vagy magasépítő, ez utóbbi lényegében megfeleltethető az építésszel is. A különbség az, hogy az építész mint szak nagy hangsúlyt fektet a formatervezésre, művészettörténetre, rengeteg modellt, makettet, rajzot kell készíteni, tehát inkább a művészi oldaláról közelíti meg; az építőmérnöki magasépítő szakiránnyal pedig technikai oldalról. Bár én végül nem végeztem el, de magasép szakiránnyal végzett haverom építész irodánál dolgozik, tervez, mint egy építész szakot végzett ember.
2022. márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Épìtész-épìtőmérnök sajnos anyagilag kevésbé éri meg a mérnöki szakmákon belül. Én biztos hogy ha most lennék fiatal akkor gépész vagy sokkal inkább villamos vagy ITs mérnöki vonal felé mennék. Jobban fizetettek.
2022. márc. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt ha ebben a gazdasági helyzetben esetlegesen nem sikerül folytatni az àllami ösztönzők támogatását, akkor lehetséges hogy jóval kevesebb èpitoipari munka lesz. Kitudja mit hoz a jövő, kiszámíthatatlan iparág ez nekem.
2022. márc. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!