Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki ha egy festő...

Szerintetek ciki ha egy festő nem tud "létrával menni"?

Figyelt kérdés

Ez akár kellemetlen is lehet a megrendelő előtt, ha mondjuk házban vállalsz el egy glettelést és le fel ugrálsz a létráról?


Persze, tudom nem nehéz megtanulni, de ettől eltekintve kérdezem. Tegyük fel itt egy kezdő festő kérdez.


Mit gondoltok?



#festő #létra #szakember festő #letrázás #letrázni
2022. márc. 15. 05:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a ciki, ha nem tud.

Az a ciki, ha kezdőként profinak próbálja eladni magát.

Ha előre tudom, kivel szerződök, akkor miért lenne ciki?

Ha viszont egy a szakember úgy érkezik, hogy ő a legjobbak egyike, ennek megfelelő díjazásért, de egy olyan kezdőt kapok, aki összefestékezi még a szomszéd kertjét is, leesik a létráról, undorító mázolást végez, és fogalma nincs a szakmája alapjairól sem, az ciki.

2022. márc. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Igaza van az első válaszolónak, nem ciki miért lenne ciki?!

Az a gáz, ha a fogorvosod nem tud normális tömést megcsinálni, többször jártam így. 1 hónapban vagy 5-ször kellett fogorvoshoz szaladni, utána váltottunk is körzetist.

2022. márc. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy az iskolában erre nem tanítottak meg? Vagy mások megtanulták, de Te nem? Furcsán fog rád nézni a megrendelő, de neki az a fontos, hogy jó és szép munkát végezz.
2022. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3/3 manapság már OKJ (most már felnőttképzés rendszerű) gyorstalpalón aligha megtanítanak erre.

Nem is "követelmény" vizsgán.


Örülhet a tanuló, ha egyáltalán egy csiszoló papírt kap a kezébe és megmutatják neki hogy kell egy sarkot becsiszolni vagy egy gipszkarton összeillesztést bandázs szalaggal ki glettelni.


Úgy is el kell sajátítani ezt a szakmát is, mint bármelyiket.


Csak, hogy válaszoljak a kérdésedre, mert te is részben válaszoltál az enyémre.

2022. márc. 15. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudomásul vettem, amit írtál.

Viszont ha nyugdíjaztatásodig ezt csinálnád, akkor egyrészt később végeznél ugyanazzal, a munkával, amit létrán való járással megcsinálnál, másrészt hamar visszeresek lesznek és fájósak a lábaid. Amíg fiatal vagy és fürgébb, addig kérj tanácsot és gyakorold egy idős kolléga segítségével.

2022. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

/5.Köszönöm a segítő jellegű hozzászólást, nyilván szeretném megtanulni, (és nem is erre irányult a kérdésem)

de addig se létrázhatok itthon az udvaron, abból nehezen lehet megélni. Mindenesetre gyakorlom.

2022. márc. 15. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:

A festő a létrás mászkálással gyorsabb de szét is bassza a lértákat.

Amúgy én is tudok létrával menni pedig életemben 3x festettem.

Különben se kell létra ha szórópisztolynak van nyele nem? :D

2022. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az iskolaban megtanitanak hogyan kell a letraval menni. Mi mar az elso 1-2 hetben megtanultuk.

Ha nem tanitanak meg a gyorstalpalon akkor majd az elso munkahelyeden megfogod tanulni. Az biztos hogy a fonok furan fog nezni es azt akarja hogy megtanuld amint lehet mert sokkal gyorsabb ugy a munka. A megrendelot nem erdekli, lehet hogy nem is lesz ott mikor dolgozol.

Nem fogsz egybol vallakozokent dolgozni mert az ilyen gyorstalpalon szerzett szakmaval nem fogsz tudni profi szinten egy hazat kifesteni. Sot, nappali kepzes utan is kell 2-3 ev mire magabiztosan tudsz dolgozni egyedul is.

Ne is vallalj maszekot ameddig ilyen alap dolgok nem mennek mert olyan sokaig fog tartani a gletteles hogy alig keresel penzt ha m2-re vallalod el.

2022. márc. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!