Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Állandóan kihasználnak és...

Állandóan kihasználnak és egyszerűen elegem van már.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig mindenkinek én teszek szivesseget, én vagyok az aki segit mindenkinek mindenbe aztán ha valami nem úgy sikeruo egybol én vagyok a rossz. Annyira elegem van már ebből az egészből.
2022. márc. 20. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ne segíts senkinek. Maximum olyannak aki ezt viszonozza is.
2022. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Noren1989 ***** válasza:
Növessz önbecsülést, és ne a segítőkézségedtől várd a sikereidet.
2022. márc. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem ettol varom a sikereimet
2022. márc. 20. 14:02
 4/10 Noren1989 ***** válasza:
Akkor miért segítesz màsoknak? Belsőnyomàs, neveltetés?
2022. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Talan mert ez a normális vagy nem?
2022. márc. 20. 18:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha teged megkernek valamire te nemet mondasz?
2022. márc. 20. 18:07
 7/10 Noren1989 ***** válasza:
0%
Én megfontolom, h mi előnyöm szàrmazik belőle.
2022. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak annak van hatalma igazán IGEN-t mondani, aki fel képes fogni, hogy mondhat NEM-et is.

Nem muszály mindenkit megmentegetned! Ez egy jó társfüggő működés, de ez nem jó. Segítesz egyszer, aztán jól van, legközelebb segítsen magán az illető.

A te szeretet nyelved valószínűleg a szivességek. Te értékeled nyilván, de akad még 4 másik szeretet nyelv(Elismerő szavak, Minőségi idő, Ajándékozás, Testi érintés) és más pedig abból érzékeli, hogy szeretve van.

Te szívességet teszel valakinek és azt várod, hogy ezt ne rójják fel neked, ha valami balúl sül el, mert te ezzel a szeretetedet fejezted ki az illetőnek. De az illető csupán egy sima gesztusnak tartja.

Nem kell segítened mindig mindenkinek, legfeljebb annak, akit valóban szeretsz vagy pedig akkor, ha az számodra is előnyös lehet.

Igaz, hogy Bibliai szempontból dícséretes, amit teszel és nyílván jó ember is vagy, de sajnos az ateista szemléletűbb emberek kihasználják azt, ha valaki segítőkész. Tehát spirituális szempontból nem benned van a hiba. Gazdasági szempontból viszont igen.

És igen, ez lenne a normális, hogy az emberek segítik egymást. De sajnos vannak olyanok, akik csupán a maguk hasznát nézik. Önzők, egoisták.

Mindenesetre én tisztellek ezért téged, többen vehetnének rólad példát. Ugyanis az ilyen emberek, mint te teszik jobb hellyé a világot.

Ezt köszönöm neked kedves kérdező!

2022. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Biztosan nem ez a szeretet nyelvem. Mert nagyon idegesít, hogy mindenkinek én mindent megteszek..
2022. márc. 23. 15:00
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen ezentúl megfontolom kinek segitek es kinek nem..

Sajnos egész életemben kihasznaltak minden szempontból. És romokban heverek már

2022. márc. 23. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!