Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy gyorsabban...

Mit tegyek hogy gyorsabban teljen az idő?

Figyelt kérdés

Új munkahely, szerencsére félre tudom tenni a fizut, abból meg minél előbb autó lenne a célom.

Ki mivel szokta elütni a mindennapjait, akár otthon akár a munkahelyén?

Azért azt sem akarom hogy abból áljon az életem, hogy munka-alvás. (folyamatos 3 műszak)

Azért jó pár hónap mire meglesz a cél, de türelmetlen vagyok nyilván.



2022. márc. 22. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkahelyemen munkával.

Azon kívül olvasás, sport, család, barátok, művelődés, kirándulás.

2022. márc. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kezdjük egy alappal: "gyorsan teljen az idő" az élet egyik legrosszabb felfogása.

Egyenes út a semmilyen szürke életét megéléshez, amely egy nap véget ér s az életed lezárása előtt felmerülhetnek dolgok, melyek hiánya, kihasználása ürességet, hiányérzetet adhatnak.


Az írásod alapján vannak feltételezéseim, de nyugodtan ellened, ha valamelyek nem igazak!

-önismeret hiány: ha valaki ismeri igazán önmaga előnyeit, hátrányait, pozitívumait, negatívumait, mit akar s mit nem... stb. ezek alapján el tud indulni a magánélettől egészen a karrierig, mint témakörökön.


Az ezeken való gondolatok, tervezések pedig lekötik az agyadat csak nyiss feléjük.


S ha olyan munkád van, ami mellett tudsz elmélkedni (ezt azért gondolom, mert lassan telik az időd munkaidőben), merj nyitni önmagad felé s kérdőjelezd meg a gondolataidat.


Mindenre rákérdezve megadhatod magadnak a válaszokat vagy éppen elgondolkozhatsz azokon.


Az autó pl egy rövid távú cél.


Ám önmagad megtalálása, életednek értelem adása hosszabb távra hat ki.

S bizony az idő az, amit el is lehet vesztegetni pl.: "teljen gyorsabban"

Vagy előnyödre kovácsolod.

Az se baj, ha kezdetben csak fejben, mert annak jelentős eredménye lesz.


Türelmetlenség és az idő sürgetése...

Gyakorolj türelmet.

Hatalmas előny tud lenni az élet bármely aspektusában.


Amikor másnak dolgoztam mindig fejben kiviteleztem vagy ötleteltem. Amikor lerakhattam a munkát kezeimből: terveztem, vázlatoltam, rajzoltam, számoltam. Még szünetekben is.


Nagy türelmem van. Úgy vélem, a türelem és idő nemcsak egy kincs, hanem felkészültség, információ megszerzéséhez tökéletes, ezek által pedig a tervek kivitelezése a célokhoz nagyobb százalékos sikert hoznak.


Információk=kevesebb hiba lehetősége +a fel merülő hibák mihamarabbi kezelése.


Mindegy miről is van szó, rengeteg mindenre vonatkozik.


"munka-alvás" részéről:

Kezdetben kalkulálj egyet.

Itt is az idő kapja az első szerepet.


-hány órát igényel a szervezeted átlagosan, hogy kipihenten magadtól kelj?


(ezt a hétköznapokban és külön a hosszabb szünetekben is csekkold.)

Nálam pl 7,5ó


-folyadékbevitel


Sokan félvállon veszik. Magamon és másokon is megfigyeltem a jelentőségét.


Hatással van a fáradékonyság is.


Rengeteg kollégám alig érik el a 0,5 L-t pl délelőtt s délutánra fáradtabbak.


Majd teszteltem magamon, hogy 1.5-2L - t ittam délelőtt és tényleg kevésbé voltam hulla, mint azelőtt.


Azóta napi 2-4L-t tartom.


Fáradtabban nyügösebb az ember és az időt is lassabbnak érzi.

Akik nem tudják lekötni magukat azoknak pedig szenvedés.


Vegyél elő egy lapot és írd le egy átlag nap rutinját. Kb írd melléjük mi hány percet vagy órát igényelnek. (az átlag alvásod óraszáma majd bekerül ebbe a rendszerbe)


Karikázd be azokat melyek FIXek!


Majd alakítsd ki magadnak az ideális rendszert. + szabadidőd átlag óraszáma kijön.


Ne legyenek szűrkék a mindennapjaid?


Tudni kell mennyi szabadidőd van.


Ahhoz tudsz kalkulálni hobbikat, tevékenységeket.


Kérdés az: mit is szeretnél, amit szeretsz, kikapcsol és feltöltődés első sorban a lelkednek, elmédnek?


Itt is ismét képbe jön az önismeret, személyiség.

Fedezz fel, próbálj ki dolgokat.


Jómagam rengeteg mindenbe betekintést nyertem. Volt, hogy másokat is felkerestem, akár pár szóra, akár az adott tevékenységbe kipróbálni magamat.


Pl. : ékszerkészítés (a speciális viasztól, nemes fémektől egészen az eszközökig), asztalos ismimhez is mentem, kárpitozás - családtagom ismerőse egy szakmabeli és a betekintéstől a kivitelezésig beengedett,

a fogdokimmal jóba vagyok s mindig megkértem meséljen nyugodtan a szakmájáról amíg a fogamat csinálja (anyaghasználatok, beszerzések, eszközök) => meglepő, hogy pl az ékszerkészítés eszközeivel hasonlóak és amolyan átmenetek is vannak köztük.


Tudnék még sorolni. Rengeteg mindent tudtam meg és tanultam (elmélettől akár gyakorlatokig - ki meddig engedett)


Alkotó lélekként, mindazt amit felhasználhatónak, hasznosnak véltem azokat beépítettem saját kis alkotói világomba.


+sok elmélkedés és tervezés lassan kibontakozik.


Vállalkozás terveivel, termékek prototípusaival foglalkozom jelenleg.

Felkészültség lényegét pedig említettem fentebb. Bizonytalanságomat a felkészültséggel és információk szerzésével tudom jelentősen csökkenteni.


Akármit is választasz legyen önazonos, ahhoz viszont ismerned kell önmagad s dolgaid.


Hobbinál sincs értelme annak, ha rád tuszkolják. Az más, ha ajánlanak valamit.

A lényeg, hogy TE szeresd.

2022. márc. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne hari... Olvasom az irományom és teló betrollkodott...
2022. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne gyorsan, hanem tartalmasan.

Akkor repül i fog az idő.

2022. márc. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!