Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha csípőficamom volt, baba...

Ha csípőficamom volt, baba koromba, akkor azt a gyerekeim is örökölni fogják ha rám ütnek?

Figyelt kérdés
Tehát en apukámtol örököltem, aki mai napig huzza a lábát. Visszont akkor ezek szerint ha lesznek gyerekeim, ők is örökölni fogják?
2022. ápr. 16. 01:27
 1/1 Cubina ***** válasza:

Én csípőficammal születtem, mert 7 és fél hónapra érkeztem, nem fejlődött ki szinte semmim. Másnak nem volt a családban. A lányomnak sincs. Ahogy olvastam, ez nem igazán öröklődik, inkább attól függ, hogy mennyire fejlett a csípő a születéskor.

Ezt olvastam az orvos válaszol oldalon:


CSÍPŐFICAM ÖRÖKLÉSE

Kérdés: Férjem édesanyja csípőficammal született. Három gyereke közül egyikük sem örökölte. Párom testvéreinek már gyerekük is született és egyik sem örökölte.

Mennyi esély van rá, hogy a mi gyerekünk örökölje ezt a betegséget?

Köszönettel!


Válasz: A csípőficam esetén inkább familiáris halmozódásról lehet beszélni, semmint direkt öröklésmenetről. A valódi, veleszületett csípőficam lényegesen ritkább, mint a laza, vagy fejletlen csípő. Korai szűrővizsgálattal minden csecsemőkori csípő-probléma jól kezelhető.

2022. ápr. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!