Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerelmesen nem csalod meg a...

Szerelmesen nem csalod meg a másikat?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy aki szerelmes, az nem csalja meg a másikat?

2022. ápr. 17. 18:32
 1/5 anonim válasza:
88%
Egészen biztosan nem.Hiszen ha szerelmes vagy,minden gondolatod a másik körül forog,rágondolsz,alig várod a következő találkozást.Az első években,amikor még ott a rózsaszín köd,lehetetlen,hogy beférkőzzön egy harmadik.Ha megjelenik más is a kapcsolatban,az sosem ok,hanem következmény,hogy valami hiányzik...
2022. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 DeMoR ***** válasza:

Ha foggal körömmel ragaszkodsz a monogámiához és hánynod kell még az édeshármas gondolától is, akkor ha szerelmes vagy, akkor valszeg nem. (mondjuk 80%, mivel minden pszichés dolog egyedi minden ember esetén, szóval lehet valakinek a szerelem sem úgy hat :D)

De ami az első írt, elég Hollywood-i romcom-os téma, nem túl valóság szagú. Minden ember egyedi. Vannak, akik nem is monogámok egyáltalán. Meg nem egy egyértelmű, evidens fogalom a "megcsalás" sem.

2022. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Én még nem szerelmesen se csaltam meg senkit, undorítónak tartom. Akkor előbb szakítok, és utána kezdek másik kapocsolatba.
2022. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak ismerkedtem, randiztam is, se néztem/mentem félre.


Ha valaki tetszik s komolyan gondolom a másik féllel a párkapcsolatot olyan vagyok, hogy csak ő számít, mint férfi.


Ez persze nem egyenlő a minden más emberi kapcsolatok elvágásával. Családi, üzleti, haveri... stb kapcsolat létezik s kell is. (introvertáltként is mondom)


A lényeg: ha valakit kiválasztottam, mint párom annak okai vannak.

Hiszen, akit választottam pont azért esett rá a választás, mert kivűl belül tetszik, szeretem, imádom +passzolunk.


Mai napig ugyanúgy oda-vissza vagyok páromért.


Még az olyan apróságokban is, mint pl egy jó szögből rávetül a hátára a fény kiemeli a formákat a testen, az iránta való érzelmek pedig fokozzák a helyzeteket és betámadom finoman vagy ki tudja, haha.


Akkor tudod, hogy ideális párra lelsz, ha természetes az összhang. Nem kell mondogatni semmit, mindketten reflexből, ösztönösen azt csináljátok amit kell, amiket kell a másiknak.

Itt szerepe van az 5 szeretetnyelvnek s annak sorrendjének, százalékelosztlásának is.


Nem vacak komprumisszumok, kényszerek vannak, hanem zsigerből jött összhang.

Leírhatatlan érzés s mindezt soha nem adnám fel.

Igazi függőséget okozó jelenség :)


Az önismeret szintén fontos.

Pozitívumok, negatívumok, mit szeret, mit nem (hobbiktól vagy csak természeti jelenségtől egészen a személyiségek tulajdonságáig - pl extrovertált emberektől falat kaparom xD megkattannék, ha párom az lenne, így ez is egy leszűkítés volt párkeresésben)


Azok lépnek félre, akik elégedetlenek, nem megfelelőt választottak és inkorrekt módon kezelik mindazt.pl megcsalás.


Szakítson s menjen az útjára, az, aki úgy van.


Szerintem önmagunk s másik fél alap tisztelete az őszinteségben s ezen dolgok tisztességes kezelésében lakozik.


Mindig is úgy voltam, az igazságérzetem, önbecsülésem, tisztelet, korrektség mindig is domináns erős szerepeket kaptak az életemben.


Szeretek úgy a tükörbe és más szemébe nézni, hogy tiszta a lelkem, elmém.


Nekem már az se fér bele lélekben, pl hogy volt kollegák egyik klikkje kibeszélte a másikat.

Távozáskor közöltem velük, azért kerültem őket s voltam egyedül inkább, mert számomra elviselhetetlenek az ilyen "háta mögött elhordom" szituációk. Nem tudok úgy a másik ember szemébe nézni, hogy tudom mit mondtak róla - hiába nem tettem semmit... csak hallottam...

Holott negatív véleményt is lehet normálisan s helyén kezelni, ám ő dolgaikba nem avatkoztam.


Az emberek zömének még van hova fejlődni. Legyen szó bármilyen kapcsolatról, munkahelyi, hétköznapi, családi, baráti, haveri... stb egészen a párkapcsolatig.

2022. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Kizárt dolognak tartom! Még akkor se,ha már nem vagyok szerelmes!Előbb szakítok és utána kezdek el egy másik kapcsolatot.
2022. ápr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!