Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet finoman lepattint...

Hogyan lehet finoman lepattintani egy barátnőt???

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk barátnők és amolyan véletlenül hozzánk csapódott egy ötödik csajszi is. Eleinte még csak csak elvoltunk, de hamarosan egyre inkább látszódott, hogy nem közzénk való csaj. A továbbiakban már nem szeretnék vele közös programot, meg semmi mást, de ezt hogy mondjuk el neki? Egyenként közölje vele mindenki, vagy esetleg egyszerre mind a négyen? Mert az sem állapot, hogy nem keressük, nem hívjuk meg, ha mi elmegyünk valahova.

2022. ápr. 23. 16:34
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha vmennyire fair a dolog, akkor nem egy ember mondja el neki, mert akkor az lesz a szemét. Fel kell húzni a gatyát és elmondani neki, hogy vmiért nem érzitek azt a "kémiát" ami négyetek közt működőképes. El kell mondani, hogy ti sem számítottatok erre, de így alakult és nincs harag, de ez a tény és ezt megerőszakolni nem lehet. Szarul fog neki esni, de jobb ha hamarabb túllendül ezen minthogy hitegeti magát.
2022. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És nyilvános helyen beszéljünk vele mint mondjuk egy étterem, vagy inkább otthon?
2022. ápr. 23. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszolóval teljesen azonosulok. Szerintem mindegy, hogy hol közlitek vele. Azt is elfogadhatónak tartom, ha lassan egyre kevesebb programot terveztek vele.
2022. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a baj vele?
2022. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A 3. hsz-ra reagálva van aki tényleg a lassú lekoptatást preferálja.

Én csak saját tapasztalatból kiindulva tudom írni, hogy ez olyan mintha folyton vki késsel vagdosna aztán a végén mehetnék a vágóhídra. De ugye nem vagyunk egyformák, ezt ti tapasztaljátok ki mi válhat be.

Sztem ha igazán leépíteni akarjátok akkor ne otthonra hívjátok,mert az eléggé barátság zónát sugall. Helyette vmi park vagy nyilvános tér jobb lehet.

2022. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges húzni s egymás idejét lopni kellemetlen percekkel, órákkal vagy akár napokkal.


Legyetek vele őszinték. Finoman és intelligensen is meg lehet mondani a tényt.


Annyit javaslok, hogy ne érezze magát veszélyeztetve: ne álljátok körbe.

Inkább egy asztalhoz leülve vagy padra sorba ülve dumáljátoj meg.


(asztalnál mégis ad egy távolságot, a padnál pedig szabadabb a mozgástere)


Kellemetlen lehet, hogy több ember utasítja el.


Hangnem, megfogalmazásra figyeljetek. Legyetek illedelmesek, hiszen neki kellemetlenebb lesz. S zárjátok tiszta lappal." Ne haragudj, remélem nincs harag".


Az életben számos olyan helyzet lesz, amikor egymagad leszel olyan helyzetekbe, ahol szintén nemet kell mondanod, elutasítanod embereket. De ezt is meg kell tanulni.


S mindig tedd meg ezt a lépés, ha kell, ám úgy, hogy a lelked tiszta legyen.


Pl rengeteg randit kérőt vagy volt randijelölteket utasítottam vissza, ügyelve az illető érzéseire. Vannak akik meg is köszönik ugyanazzal a tisztelettel, ahogyan beszéltem velük.


Felnőtt korban, üzleti dolgokban, karrierben mindenhol meg kell tanulni ezen helyzetek kezelését.


Próbáld el elképzelni magadat az ő helyzetébe s bánj vele úgy, ahogyan te is szeretnéd, hogy bánjanak veled finoman.

2022. ápr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen és konkrétan írt a 6. válaszoló (22:18). Vele is egyetértek még akkor is, ha a 3. válaszomban azt írtam, hogy fokozatosan koptassák le a kellemetlen barátnőt. Ugyanakkor (nem magamat akarom védeni) valóban a módszer attól függ, hogy kivel hogyan kell bánni.

Itt a Gyik-en is számtalan eset van, amikor az egyik fél határozottan megmondja a másiknak, hogy vége a kapcsolatnak, de a másik fél még továbbra is követelőzik, ragaszkodik, nem akarja tudomásul venni. Ugyanígy vannak fordított esetek, amikor valaki olyan természetű, hogy nagyon szívén szúrja a hirtelen hírközlés. Az ilyen embert fokozatosan kell ráébreszteni arra, hogy vége a kapcsolatnak, tehát saját maga jöjjön erre rá.

2022. ápr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!