Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátnak lehet nevezni azt az...

Barátnak lehet nevezni azt az embert, aki belemondja az arcotokba, hogy "ő és ő és ő fontosabb barátaim, mint te" - létezik ilyen "rangsorolás"?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy valaki vagy a barátom, vagy nem.

Ha valaki a barátom, nem sértem meg azzal, hogy azt mondom neki, hogy "te nem vagy nekem annyira fontos, mint ő, ő fontosabb, és mindig ő az első nálam".


Ezt a napokban kaptam egy olyan lánytól, akiről azt hittem 3 évig, hogy a barátnőm. Amikor bajban voltam a 3.év végén, nem volt ott mellettem, mert valami kolleginával elkezdett legjobb barátnőset játszani. Épp egy krízis után voltam de neki fontosabb volt, hogy az "új legjobb barátnővel" töltse az idejét.


Megharagudtam rá, töröltem. Ő nemrég elkezdett emailezgetni, hogy neki így-úgy fontos a barátságunk, és nem szeretné elveszíteni.


Én erre leírtam, amit akkor kellett volna már, hogy mennyire rosszul esett, hogy amikor baj volt, nem állt mellém, és hogy milyen dolog ez, hogy 32 évesen ott tart, hogy olyat játszik, hogy "most ő legjobb barátnőm".


Előttem egyébként volt neki majd 20 évig egy másik "legjobb barátnője" akivel, amikor konfliktusuk volt, hagyta a 20 évet veszendőbe menni, mert "neki ez kényelmetlen". No konfliktusrendezés.


Nagyon csalódott vagyok. Ilyeneket mondott most az őszinteségemre, nem értette, amit mondok, hogy "bocs, de imádok vele lenni, és nekem ő már egy ideje az első, akivel naponta többszöri kapcsolatban vagyok, én ilyen vagyok, kell mindig 1 db legjobb barátnő, veled nem találkoztunk olyan rendszeresen, ezért nem lett az" - de igen egyébként, de ezt nagyon elfelejtette.


"Fontos vagy, de ha találkozunk, jó, ha nem, úgyis jó, nekem ő a legfontosabb".


Csak nekem furcsa és gonosz ez az egész?



2017. febr. 2. 00:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A "barátnőd" érzelmi intelligenciája a béka feneke alatt lehet. Nem éri meg ennél többet foglalkozni vele. Természetes, hogy rosszul esik.
2017. febr. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ugye? Ráadásul képzeld, pszichomókus a szakmája a drágának. Lehánynivaló mocskos állat.
2017. febr. 2. 01:08
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak a címet olvastam el. Bőven elég.

Előbb felpofoznám majd tudatnám vele, hogy rám se merjen nézni többet.

2017. febr. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
6%

Én félig értek csak egyet.



"akivel, amikor konfliktusuk volt, hagyta a 20 évet veszendőbe menni, mert "neki ez kényelmetlen". No konfliktusrendezés. "



Ez a rész tényleg furcsa.



Ugyanakkor én nem értem, miért ne lehetne valakinek legjobb barátja. Nem sorrendet kell elképzelni, de vannak legjobb meg nem legjobb barátok. Szerintem korrekt volt, hogy ezt megmondta, pláne, ha szépen, kulturáltan tette, és tényleg nem akart megsérteni téged, és szeretne a barátod maradni. Nem minden barát annyira szoros barátság. Én is belefutok sok ilyenbe, valahogy többen neveztek már legjobb barátjuknak, akiknek én ezt nem viszonoztam. És az volt furcsa, hogy néhány nagyon keveset tudott rólam. vagy kiderült, hogy teljesen ellentétesek vagyunk, sőt az egyik néha egészen furcsa, lekezelő módon nyilatkozott az én életmódomról, de engem tart a a legjobb barátjának. Mindegyik esetben olyan emberről volt szó, akinek nem volt más barátja, ami nagyon sajnálatos, de ettől még nem köztelezhet, hogy én a legjobb legyek. A barátnőd szerintem korrekt volt, hogy ezt megmondta, mert hazudhatott volna is. Én inkább azon csodálkozom, hogy egyesek ki mindenkit nem neveznek legjobb barátjuknak, csak mert pár évig padtársuk az egyetemen például. Évtizedes barátságokkal nehéz felvenni a versenyt.

2017. febr. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

"Lehánynivaló mocskos állat."


Ez viszont érdekes megnyilvánulás volt tőled.

2017. febr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Brutális módszer, de lehet, hogy többet használna neki LOL tulajdonképpen már kiütközött ez nála korábban is. A saját testvérénél, amikor elváltak a feleségével, és a fiúnak szüksége lett volna rá, lepattintotta, értitek, a testvérét, mert hogy "őneki ez sok, nincs rá érzelmi energiája, nem megy, túl sok, nem tud adni neki energiát" - akkor is úgy gondoltam, ez no way, de bíztam abban, hogy nem bizti, hogy mindent tudok a sztorijukból. Közben kiderült hogy dehogynem. Undorító.
2017. febr. 2. 01:28
 7/25 anonim ***** válasza:
20%
Ne haragudj , de egy kicsit vicces ,hogy ilyen korban még úgy viselkedtek mint mi óvodában :D Persze ,megértem ,hogy rosszul esik , de nem kell olyan komolyan venni :D Szerintem beszélj vele :D
2017. febr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Fontos vagy, de ha találkozunk, jó, ha nem, úgyis jó, nekem ő a legfontosabb".

Ebben mi a korrekt, meg a "szépen, kulturáltan"?


Ha nekem valaki fontos, akkor annak sem olyat nem mondok, hogy ha nem találkozunk, nekem úgy is jó, sem olyat, hogy de a másik még fontosabb. Nekem is hányingerem lenne egy ilyen baráttól.

2017. febr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

75: Nézd el most, ingerült vagyok. Nem Neked szólt különben is.


"Ugyanakkor én nem értem, miért ne lehetne valakinek legjobb barátja. Nem sorrendet kell elképzelni, de vannak legjobb meg nem legjobb barátok. Szerintem korrekt volt, hogy ezt megmondta, pláne, ha szépen, kulturáltan tette, és tényleg nem akart megsérteni téged, és szeretne a barátod maradni. Nem minden barát annyira szoros barátság. "


Nem, ilyen nincs.

Soha egy barátomnak se mondanék olyat, hogy bocs, de ő vagy ő fontosabb nálad. Ez kíméletlen, érdektelen, a másikat semmibe vevő, valahol kegyetlenkedés.

Ezzel azt mondja, hogy a másik elégedjen meg azzal, hogy a barátlistán lehet.


Tizensok éves barátságokkal nem is akar versenyezni az ember, ebben igazad van. Épp arról van szó, hogy amikor ott probléma volt, az is hirtelen nemkívánatos lett.


A másik probléma, így rajongani valakiért, akit csak rövid ideje ismer, a másik rovására.

2017. febr. 2. 01:34
 10/25 anonim ***** válasza:
19%

Ez tényleg olyan ovis.

megértem, hogy rosszul esik, mert tényleg rossz, ha valaki fontos neked és te nem vagy neki ugyanolyan fontos. én is átéltem ezt, szóval megértelek.

de miért baj, hogy őszinte volt? jobb lett volna, ha hazudik?

2017. febr. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!