Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kényszertöröltettem a lakásomb...

Kényszertöröltettem a lakásomból egy nőt. Ma jött a nevére végrehajtótól valami. Felhívtam a végrehajtó irodát. Azt mondták remélik nem jön ki hozzám a végrehajtó. Akkor nem ér semmit a kényszerkijelentés?

Figyelt kérdés

2022. máj. 5. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból semmit.

Egyrészt: egyszerű lustaság. Ez a cím van meg nekik, azt nyaggatják, aki ott van.

Szép is lenne, ha egyszerű elköltözéssel meg lehetne az ilyet oldani: akkor minden adós költözne.

Másrészt: egy kis kényszer, hogy dolgozz te is a problémán.

Ha elárulod nekik a mostani címét, megoldódhat a helyzet.

2022. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a kijelentés a probléma.


Miért vetted át a levelet, ha a címzett már nem lakik ott és nem a te nevedre érkezett? A sikeres kézbesítésnek vagy kézbesítési vélelemnek nagy szerepe van egy tartozáskövetelésnél. Meg lehetett volna akasztani az eljárást azzal, ha jelzed a postásnak, hogy már elköltözött a címzett, és akkor a végrehajtónak kell utánajárnia, hogy az új címén megtalálja (nyilvántartóból lekérni, amikor bejelentkezik az új helyre). És akkor nem hozzád fognak mentek volna a továbbiakban, neked pedig további problémád nem lenne az egészből. Ehelyett most a végrehajtó hozzád megy, mivel bizonyíthatóan át lett véve a kötelezett vagy meghatalmazottja által a kiküldött az adott címen, sőt még a nevében/ügyében intézkedsz is.

2022. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kettes: ezek a levelek legtöbbször sima küldemények. Nem kell átvenni.

Ha az lenne, át se vehette volna, nem egyezik a neve. Külön kellett volna kérnie, hogy ennek ellenére adják oda, mert a lakcím egyezés kevés, rokonnak vagy meghatalmazottnak is kell lennie.

2022. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vettem át leveleket. Az értesítés volt bedobva a postaládába. Arról olvastam le a feladót és kikerestem az interneten a telefonszámát. Emailt is írtam nekik, elküldtem a kijelentésről a határozatot. Előzőleg már az internetről kikerestem a nő telefonszámát,amihez cím is tartozott. Azt is megírtam a végrehajtónak. Fel is hívtam a nőt, de nem hajlandó kijelentkezni. Úgy érzem én mindent megtettem. Nem hiányzik, hogy a végrehajtó rám törje az ajtót.
2022. máj. 6. 05:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt nem fogja, de 1-2-szer még biztos zaklat majd.

Ezt azért csinálják, mert egyrészt lusták, másrészt ha mégis van valami közöd hozzá, és gyenge vagy, akkor talán megtörsz.

Minden alkalommal, amikor keres, meg kell neki mondani az új címet, telefonszámot, stb.

2022. máj. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!