Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit érdemes tenni, ha a...

Mit érdemes tenni, ha a szüleim úgy tesznek ki a lakcímemről, hogy nem jelentenek ki? Illetve milyen büntetést kaphatnak ezért?

Figyelt kérdés
Részben elméleti kérdés...

2020. júl. 9. 15:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

hány éves vagy?


a lakcím és a lakhatási jogcím külön téma egyébként.

2020. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%
A világon semmi büntetést nem kapnak, max akkor, ha 18 alatti vagy. A saját ingatlanából bármikor kitehet.
2020. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok.

A szüleim tulajdona a lakás...

Én is ide vagyok bejelentve.


Legjobb tudomásom szerint, kényszerkijelentés kellene, ahhoz hogy jogilag, szabályosan kitehessenek...

És talán el kell telni 3 hónapnak is vagy ilyesmi.

Pontosan nem tudom, ezért is kérdezem.


Egyébként az szokott lenni, hogy anyukám valamin felhúzza magát, sokszor nem is velem kapcsolatban (bár néha olyan is van, ezt sem tagadom) és onnantól kezdve hisztizik, örjöng órákig és akkor is egyre jobban lovalja bele magát, ha senki hozzá sem szól.

Ennek az szokott a vége lenni, hogy engem el akar űzni... Ha apukám mellém áll, akkor volt már hogy Őt is.

Valószínűleg van valamilyen pszichés problémája, de vittük már pszichológushoz, meg családterápián is voltunk, de ott normális tud viselkedni, vissza fogja magát, de otthon nagyon dühös lesz utána is, legalábbis eddig mindig.


Az a baj, hogy apukám is elismeri, hogy nehéz anyámmal, de azt már nem akarja hogy "elmebetegnek" legyen minősítve, mert az elmebetegeket lenézik és szerinte az szégyen a családra...

Én viszont az utóbbi időben többször anyám fejéhez vágtam olyanokat az idegesség miatt, amikor már egy csomót ordított szinte ok nélkül, hogy szanatóriumban fogja végezni, meg hasonlók.


Így mostanában többször előfordult, hogy kitettek 1-2 napra, még felmerült az is hogy milyen haszontalan vagyok, amiért keveset keresek és nem akarnak eltartani, stb.

Utána mindig kérték, hogy menjek vissza.

Ezt tudomásul vettem, hogy inkább tovább kéne lépnem és "kirepűlnöm". Viszont engem ezekkel a dolgokkal, hogy napokra kizártak eléggé megkárosították, mert vannak olyan a munkámhoz szükséges kellékek, melyeket otthon tartok és addig nem fértek hozzá.

És elég váratlan helyzetekben tettek ki, amikor nem volt a legjobb...

Ezért elhatároztam, hogy meg mondom nekik hogy kényszerjelentsenek ki, viszont addig a három hónapig, amíg jogomban áll a lakcímen tartózkodni (ha ez így van valóban?), addig hagyjanak békén.

Addig félre teszek annyit, hogy el tudjak menni, nekik viszont nem fizetek...

Illetve ha anélkül kitesznek, hogy kényszerkijelentenének, az ha minden igaz, akkor bűncselekmény.

Megfogadtam, hogyha ez mégegyszer előfordul, akkor rendőrt hívok, bár azt nem tudom hogy mit kéne neki mondanom...

2020. júl. 9. 16:04
 4/26 anonim ***** válasza:
52%
Ennél egyszerűbb lenne, ha azt mondanád, anyu, apu, 3 hónap múlva elköltözöm, addig bírjuk ki valahogy
2020. júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos a nők 40 felett ilyenek.
2020. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igen, valóban egyszerűbb lenne, csak az a baj hogy váratlan szituációkban szokott úgy dönteni anyám, hogy menjek el...

És sajnos egy csomó fontos cuccomat nem is tudom hova vinni.

Ha mondom neki, hogy jogilag nem is tehet csak így ki, azt mondja hogy hazudok...

Azért szoktam végül elmenni, mert félek hogy tettlegességig fajul a dolog.

De volt hogy 2 napig nem volt hol aludnom.

Ekkor még nem voltam azzal tisztában, hogy amúgy ez bűncselekmény, amit velem szemben elkövettek...

Ha ez megismétlődne, szeretnék jogi lépéseket tenni, vagy rendőrt hívni, esetleg... De nem vagyok annyira tisztában minden jogi részlettel azért.

2020. júl. 9. 16:23
 7/26 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, büntetést ezért semmit, visszamész egy rendőrrel, és az majd intézkedik, hogy beengedjenek a bejelentett lakcímedre, ennyi. Ha kellőleg hülyék, és nekimennek a rendőrnek, na, az már letöltendő sitt (hivatalos személy elleni erőszak).
2020. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Magyarán a kérdésede a válasz: fogod a lakcímkártyádat, ami igazolja, hogy ott a bejelentett lakásod, és visszamész egy rendőrrel.
2020. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
40%
Az, hogy be vagy valahova jelentve lakóhelyként, az nem jelenti azt hogy nem szűnhet meg a lakhatás jogcíme, ahogy az első válaszoló is írta. Be vagyok jelentkezve egy albérletben. Ha a bérbeadó az egy éves szerződésünk lejárata után azt mondja, hogy költözzek ki mert nem akarja meghosszabbítani a szerződést, akkor gondolod én arra hivatkozva, hogy ide bejelentkeztem lakóhelyként megtagadhatom ezt? Nem így működik ez. :D Ha elküldtek, akkor a tulajdonosnak jogában áll lakcím érvénytelenségének megállapítása iránti kérelmet beadni. Amennyiben nem bizonyítható, hogy te még továbbra is ott laksz, akkor az állami nyilvántartásban fiktívként jegyzik be a lakcímedet addig amíg az új lakcímed be nem jelented. Egyébként ha ennyire problémás a kapcsolatotok, nem értem miért nem költözöl el. Ha valahonnan ki akarnak rakni , nem látnak szívesen én egy percig sem várnék, hogy összeszedjem a holmim és magam menjek el. Főleg ha olyan mérgező a légkör, ahogy leírtad.
2020. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
14%

Miért van elege belőled anyádnak? Vagy mivel internet, ezért csakis kizárólag ő a hibás, te meg a tökéletes?


Amúgy akkor raknak ki a saját házukból, amikor akarnak. Abban csak akkor lesz jogod lakni, ha ők meghaltak és megöröklöd.

2020. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!