Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek a a szomszéd...

Mit tehetek a a szomszéd távcsővel figyel?

Figyelt kérdés
Az a típusú szomszéd akit minden zavar, azt keresi kit miért tud feljelenteni átkiabál mindenért. Volt olyan hogy ültem kint az erkélyemen és ő az ablakból kihajolva ordított át, megjegyzéseket tett az öltözékemre ilyesmi. A múltkor láttam, hogy a másik szomszéd fele távcsővel figyel. Gondolom akkor engem is szokott. Tudok bármit tenni? Mert bizonyítékom sajnos nincs rá, már bánom hogy nem fotóztam le de akkor annyira megdöbbentem hogy ilyen tényleg létezik. A saját kertembe nem merek felső nélkül napozni mert félek,hogy távcsövezik ez az idióta.

2022. máj. 28. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Fát ültetni az ablaka elé
2022. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Én a saját ablakom elé ültetném, nem az övé elé, mert azt kivágná.
2022. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Kifelé tükröző felület! Akkor az igazi, ha a Nap fényét is tudod vele irányítani!

Redősre leeresztett rolóra hajszál vékony alumínium lapokat szerelsz! Hadd bámulja!

Vagy fényújságot! ...És ráküldesz valami non-stop kreténséget, - hadd tanuljon!

2022. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Tuja.

Paraván.

Öntöző berendezés, - amelynek vízsugara megtöri a fényt...

Állítható szögű tükör, - amivel a napot az ablakára tudod irányítani.

-Nézzen szembe a tényekkel!

2022. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Fogj egy jó erős, de még legális lézert, és világíts a szemébe legközelebb. Ha megpróbál feljelenteni, magával baszik ki inkább.
2022. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

"Fogj egy jó erős, de még legális lézert, és világíts a szemébe"

Ezt ne! Én marhára béketűrő vagyok, de még én is átmennék és úgy elbeszélgetnék veled, hogy gerincágyon visznek el. Ráadásul amilyen majom a szomszéd, még duplán rosszul járna a kérdező. A tükrös megoldás sem jó, arra is ráfogja hogy zavarod. Alaposan megfontolt megoldások kellenek amibe nem tud belekötni sem ő, sem a jegyző, vagy a rendőrség! Ha felveszed a kesztyűt, akkor nyer. Az ilyen hülyék mindig nyernek, ezt élvezik. Ha nem lesz mibe belekötni és nem is lát semmit, meg fog bolondulni. :D

Meg kell nehezíteni a dolgát azzal, hogy meggátolod a megfigyelésben. Sajnos pénzbe fog kerülni... Ahogy fentebb írták sűrü növényzetet kell ültetni. De ezt úgy kell csinálni, hogy ne tudjon közel kerülni hozzá és ne tudja legyomírtózni. (meg persze neked se legyen útban) Lehet kapni olyan díszfákat amiket városban szoktak használni, akár 2 métert is nőnek egy év alatt. Futtas körbe mindent borostyánnal. Meg legyen csomó örökzöld, jó sűrűn.

Tegyél fel napvitorlát az ablaka elég úgy, hogy pont ne lásson át hozzád. Úgy kell elhelyezni, hogy ne mondhassa, hogy a kilátását korlátozod. Meg kell tudományosan tervezni hogy hova kerüljenek, hogy pont kitakarjon mindent a látómezejéből, de ne legyen feltűnő, hogy ez vele a cél. Tegyél fel kosárpalánkot az ablaka elé (akkor is ha senki nem kosarazik nálad) Azt jó magasra fel lehet tenni és elég nagy táblát rá lehet tenni, nagyot lehet vele takarni, karbantartást, metszést nem igényel :D Nem mellesleg lehet rá rögzíteni a napvitorlákat.

Lehet barkácsáruházakban kapni tömör, belátásgátló kerítéselemeket. Ezeket talajcsavarral rögzítheted könnyedén, olyan helyekre ahol átlát. Lehet szellősen is rakni, de mégis úgy, hogy akárhogy mozog ne lásson be. Rá is lehet futtatni növényeket, örökzöldet.


Pluszban mehet neki a pszichológiai hadviselés:

Udvarban nem kommunikálsz, észre sem veszed. Mintha ott sem lenne!

De amikor az utcán találkozol vele, akkor nyújts kezet és a legeslegszélesebb mosolyoddal az arconod mondod neki, hogy Jónapot szomszéééd! Örülök, hogy látom! Hogy tetszik lenni? Ezek az ilyentől garangáltan agyvérzést kapnak. :D

2022. máj. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Én tuti feljelenteném.
2022. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Én birtokvédelmet kérnék, persze nem tudom mennyi esélyed lenne..

Ha lefotózod őt a kertjében, akkor ő ugyan úgy feljelentést tehet, ráadásul neki lesz bizonyítéka, hogy lefotóztad.

2022. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!